“На мене одягнули такий ліричний образ героя романтика”, – учасник шоу “Голос країни 8” Арсен Вітрецький

09.05.2018, 20:45  |  Автор:   Куйбіда Ірина

Нещодавно в Україні завершився восьмий сезон популярного співочого шоу “Голос країни”. Серед учасників – наш земляк, 20-річний студент ІФНМУ Арсен Вітрецький.

Хлопець буквально підкорив суддів. Його проникливе виконання пісні Salvador Sobral – Amar Pelos Dois змусило розвернутися трьох тренерів: Потапа, Джамалу та Сергія Бабкіна. Хлопець обрав команду Джамали та пройшов далі у проект.

Згодом Арсен переміг у “нокаутах” та потрапив у прямі ефіри. Але опісля голосування глядачів, хлопець покинув проект. Журналістка WestNews вирішила поспілкуватися з Арсеном та дізнатися чим зараз займається хлопець, чому вирішив взяти участь у проекті та які має плани на майбутнє.

“Я ще досі не оговтався. Це якийсь післяголосовий синдром, ще відходжу після того свята. Там я себе почував у своїй тарілці, а тепер повернувся знову в те саме середовище, а ще ж навчання треба закінчити”.

Чому вирішив взяти участь у проекті? 

Це була просто мрія, як і в кожного. Кожен себе пробує, кожен старається. Я ще змалечку, дивлячись на ці всі шоу, думав, що це щось таке нереальне, недосяжне. А зараз, коли потрапив туди, якийсь такий ефект “вау”. Коли стояв на сцені ніби спокійний, а в голові: “Я таки на цій сцені!” Я звичайно собі формував картинку, але насправді все кардинально відрізняється від  того, що ми бачимо. Навіть цей настрій всередині, все дуже напружено, але це нормально, це шоу, на телевізорі ми бачимо картинку і свято, всі усміхаються. Деякі плачуть, конкурс все ж таки.  Та насправді все трохи фальшиво. Ні в якому разі не хочу наговорювати ні на проект, ні на суддів, ні на кого. Вони мені дали те, що вони мені могли дати. Очікування зовсім інші. Настрій цього свята несправжній. Кажуть, що треба бути максимально щирим, але це не завжди виходить. Тому це можна замінити цією фальшивою усмішкою і це буде сприйматися, як щирість глядачам.

Над кожним учасником працюють окремо. До кожного приміряють якийсь образ. На мене одягнули такий ліричний образ героя романтика. Я дуже відповідаю цьому образу, я досить такий ліричний, але на проекті це трохи перебільшили. Вже в останньому ефірі вони кардинально мене поміняли, вирішили зробити з мене мачо (сміється).

Можливо ти маєш музичну освіту? Займався раніше вокалом?

Музичної освіти я не маю, але постійно займався музикою, ще зі школи. Брав участь у якихось конкурсах, ходив у вокальну школу, танцювальну школу, школу акторської майстерності. Постійно якось себе займав, навіть не мав часу з батьками поспілкуватися. Але їм подобалася моя зайнятість. І мені це подобалось. Паралельно тато  заставляв ходити на якісь додаткові заняття, особливо під час підготовки до ЗНО. Ніколи не мав вільного часу.

Коли йшов на проект, ти казав, що хочеш батькам довести, що можеш. Ти таки довів?

Я таки довів це. Треба розуміти, що відповідальність за життя лежить тільки на мені. Так, батьки впливають на мене спочатку, але вже потім вибір робити мені. Я не пішов проти їхньої волі. Вони мене не підтримували, не мотивували, але й не заперечували. Я завжди знав, що реалізую себе в музиці. У медичному університеті брав участь у різних заходах. Був такий конкурс “Пісня для двох” і “Голос університету”. Зробили все по принципу “Голосу” на телеканалі 1+1. Під час конкурсу познайомився з Іриною Батюк. Спочатку вона склала про мене враження, що я вискочка, а зараз каже, що повністю поміняла думку про мене. І вже більше, як 2 роки, я ходжу до неї на вокал. Вона мені дуже багато дала, і не тільки у вокальному плані, а й в розумінні шоу-бізнесу. Це жінка, яка надихає. Всіх своїх учнів вона реалізовує у всеможливих талант-шоу такі, як Голос країни, Х-Фактор, Дитяче Євробачення, Україна має талант , Чорноморські Ігри. Нею я так надихнувся!

Ти себе бачиш таким співочим стоматологом у майбутньому?

Чим раз, тим дальше, я себе не бачу стоматологом. Спочатку було так: “Поступив – класно! Можливо десь буду працювати“. А зараз трошки змінив орієнтир. Це просто неможливо розпорошувати себе на дві справи, які вимагають багато уваги. Я розумію, куди мені потрібно рухатись у музиці. Дуже раджу йти на “Голос” тим, які хочуть зрозуміти чи це реально їм потрібно. Я зрозумів це! Пройти всі етапи шоу – дуже важко. Там “або пан, або пропав”, швидше за все, що пропав. Там величезна конкуренція. Це великий фарт! У мене було дві спроби: перша була ще рік тому, і там я не пройшов. Але цього року було якесь внутрішнє відчуття, що я пройду, щось з того буде. Ще грає  велику роль, що саме ти співаєш. Будь-які дурниці співати не можна. Треба дивувати чимось новим, цікавим і актуальним. Редактори збирали про нас історію. Їх дуже зачепило, що я медик, бо треба людину з народу. У мене є ще “фішка” – очі! Вони різного кольору. Білет туди – це унікальність та, звісно ж, голос! Спочатку йде техніка, потім йде картинка: твоя зовнішність, як ти себе поводиш на сцені, розкутість, уміння говорити. Але вирішальне – це голос.

Як відреагували друзі та одногрупники, коли дізналися про твою участь у шоу?

Я досить довго не розказував нікому, що йду. Взяли верх забобони! Але коли мені подзвонили та сказали, що я пройшов, тоді розказав. Всі раділи, але не вірили. Деякі перешіптувалися за спиною. До мене доходили від друзів слухи. Казали: “Та він не прийшов й сліпі прослуховування”. А я пройшов! А потім пройшов батли, пройшов нокаути, потрапив у прямий ефір, у чвертьфінал! Викладачі теж йшли назустріч, дуже класно все сприймають, навіть хвалили мене. Це дуже мотивує та надихає.

А стикався із негативом у свою сторону?

Я стикався з негативом у свою сторону на “Голосі” після кожного виступу. Є багато негативу з сторони глядачів, і це нормально. Є своя аудиторія, яка каже тобі, що все класно, що ти молодець. А є такі люди, які кажуть: “Фу-фу, йди геть, зроби щось з собою”. Це теж нормально, це хейтери. Раніше це дуже гостро сприймав, а потім просто зрозумів, що це нормально, і що у всіх людей без винятку є ненависники.

А як щодо конкуренції?

Спочатку, коли всі знайомилися, то все було класно. Казали мені: “Такий класний!” Саме така думка складається про тебе спочатку. Але чим дальше ти проходиш в етапах, люди починають відкриватись, починає зростати конкурентність. Всі хочуть пройти далі, але по суті ця конкуренція їм нічого не допоможе. Це просто варто зрозуміти. Вона на сцені не дасть більше балів, не додасть більше впевненості. Тоді навіщо вона взагалі?

Чому обрав саме команду Джамали?

Я вибирав між Тіною і Джамалою. Вони мені дуже близькі по духу. Але ніхто не знає, яка людина є насправді, коли вона сама собою. Мене підкорює музика Тіни Кароль, і те що вона в неї вкладає. У неї є такі пісні, які настільки пробирають, від деяких я навіть ревів. Також мені подобається фільм про її життя. Я теж дивився і плакав, бо я дуже чутливий і емоційний. Сентиментальний до жаху! Про Бабкіна я не знав, як про людину, і про співака такого я теж не знав. Потап зовсім інший, він дуже грає, це тільки образ. Насправді, це спокійна, нормальна, адекватна пересічна людина, яка просто працює. Більше все ж таки хотілось піти до Тіни, але вона не повернулась, тому пішов до Джамали.

Як тривала підготовка до виступів та прямих ефірів з Джамалою?

Оскільки вона була вагітна, то ми не мали змоги багато готуватись. Я сам готувався зі своїм вчителем у Франківську. Переписувалися ми з Джамалою якось. Я спитався, як правильно і спокійно поводитись на сцені, як себе налаштувати на пісню. Ну не люблю я коли артисти співають ні про що, просто співають. Ну так, класно співають, але ні про що. Які високі верхні ноти не брали б, як би в камеру не дивилися, це не допоможе. Пісню треба співати комусь! Це грає дуже важливу роль, адже треба пропустити пісню крізь себе, а не просто грати. І тому я питав Джамалу, як себе швидше налаштувати на пісню. Вона сказала, що немає на сцені розслаблення взагалі, ні на секунду.  Казала, що це ілюзія, яку створює артист.  Але я б з нею посперечався, не сказав би, що це ілюзія.

Ти дружиш з учасниками вже після закінчення проекту?

Так, завів собі хороші знайомства. Це Нікіта Трондін, Ксюша Брідж. Хоча там був такий момент між нами: вона сказала, що я самозакоханий, але насправді, як виявилось згодом, вона говорила це про когось іншого. Ми з нею у хороших стосунках. Вона мене запросила до себе в Дніпро, познайомила зі своїм чоловіком, ми часто гуляли по Києву разом. Класна жінка! І ще Адріана Шевчук. Ми з нею подружилися ще з самого початку, хоча потім почала проявлятися конкуренція, з’явилася своєрідна зіркова хвороба.

Підсумуй, що загалом тобі дав проект?

Найперше, це зрозуміти чи це мені потрібно. Зрозуміти, в якому напрямку потрібно рухатись, розуміти і підкреслити свою унікальність. Мені дуже багато людей про це говорили спочатку. Але я не знав, що саме треба підкреслити. Вже зараз я це зрозумів. У кожного артиста це має бути щось таке, що притягує. Просто людина буде стояти на сцені і не рухатись, але тобі буде приємною дивитись, спостерігати. Проект більше мене змотивував у плані музики. Зараз я почав писати власну музику і дуже активно навіть. Ось тільки приходить вона мені англійською мовою. Українською взагалі не йде. Також я зрозумів, що треба постійно стукати, постійно пробувати, не боятися, переступати через страх і потроху рухатися вперед.

Що плануєш робити далі?

Хочу писати музику! Склалася така команда з Ірою, і я маю можливість собі спокійно писати. Це вже як знак зверху, що треба продовжувати. Коли тобі дається це все, то просто візьми, напиши.  Я не є музикант. Я себе дуже довгий період картав за те, що я не пішов у музичну школу. Я просто зрозумів, що мені всередині грає. Якось сів за фортепіано, в інтернеті зайшов таблиці, вивчив елементарні акорди і якось так швидко та легко пішло. Подумав,  чому ж я раніше не займався, придумав собі, що треба вчителя якогось, що сам цього не зроблю, а потім коли зробив, взагалі був шокований.  А от з текстом в мене проблеми – для тексту має бути натхнення. Тільки недавно зрозумів для себе що це. Я надихаюсь простими моментами, які будують моє життя. А ще – кохання! Для творчих людей дійсно потрібно закохуватись.

Розмовляла Ірина КУЙБІДА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми відчуваємо, що люди хочуть нас бачити та чути, тому гріх не організовувати концерти, – фронтмен гурту “Патроничі”

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

09.05.2018, 20:45  |  Автор:   Куйбіда Ірина

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X