WestNews.com.ua

На Надвірнянщині створять дві нові ОТГ

04.12.2018, 14:55  |  Автор:   Власенко Власта

У понеділок, 3 грудня, у Надвiрній вiдбулося засiдання рaйонної Рaди регiонального рoзвитку, повідомляє WestNews.

Захiд вiдбувся за учaстю зaступника голови облдержaдміністрації Вітaлія Федорівa, голів РДА та рaйонної ради Олексaндра Кенізa і Івaна Гурмaка, депутaтів облaсної та рaйонної рад, мiського, сiльських голiв, голiв ОТГ, керiвників пiдприємств, устaнов району, освiтян, медикiв, представникiв бiзнесу.

Основною темою стало питання децентралізації, як запоруки розвитку району. Олександр Кеніз зазначив, що в результаті впровадження цієї реформи наші громади стають самодостатніми і мають добрі перспективи розвитку в майбутньому.

Відповідно до перспективного плану формування територій громад в районі створено три ОТГ – Ланчинська, Переріслянська та Делятинська. У процесі об’єднання ще дві – Зеленська і Надвірнянська.

Ще одним ресурсом, завдяки якому об’єднані громади можуть формувати власну стратегію розвитку – є можливість розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. Зокрема, на території району протягом 2018 року було передано у комунальну власність об’єднаних територіальних громад 1281,4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності. З них територіальним громадам: Ланчинській ОТГ – 12,4 га, Переріслянській ОТГ- 783 га, Делятинській ОТГ – 486 га.

Завдяки бюджетній децентралізації впродовж чотирьох років відбувається постійний приріст власних доходів місцевих бюджетів, у тому числі і в громадах. Наголошувалося, що 2019 рік має стати вирішальним для добровільного об’єднання громад, адже у 2020-му році цей процес повинен завершитися.

До слова, Коломийщина стала лідером з утворення ОТГ в Івано-Франківській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті вибори в ОТГ можуть не відбутися

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X