WestNews.com.ua

На Прикарпатті 39 “недоброчесних” суддів

22.10.2020, 14:16  |  Автор:   Люся Грибик

Аналітики проаналізували 95 суддів першої інстанції Івано-Франківської області, 39 з яких не відповідають критеріям доброчесності, згідно з методологією руху. 

Найбільше суддів Івано-Франківської області порушили критерій прозорості статків – 36 осіб, пише WestNews з посиланням на Чесно.

Найпоширенішими серед фактів недоброчесності, виявлених під час аналізу, стали значні розбіжності у майнових деклараціях суддів або ж відсутність у деклараціях деяких служителів Феміди інформації щодо нерухомості, у якій можна проживати.

Так, наприклад, суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Олександр Калинюк у своїй декларації за 2014 рік не зазначив відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати. Суддя мав би задекларувати житло, у якому проживає (користується) на будь-яких підставах.

Ще четверо суддів причетні до порушення прав людини згідно методології ЧЕСНО. Фільтруй суд!. Зокрема мова йде про суддю Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Станіслава Бородовського. Як зазначається у висновку Громадської ради доброчесності, суддя Бородовський, розглядаючи цивільну справу, відмовив позивачу у задоволенні прохання особи викликати швидку допомогу після повідомлення, що у неї різко погіршився стан здоров’я. Лише після того, як людина почала втрачати свідомість, суддя оголосив перерву і вдалося викликати швидку допомогу.

Також активісти звернули увагу, що суддя Бородовський причетний до порушення критерію прозорості статків.  ​Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності, який підтверджує інформація з досьє судді, в майнових деклараціях судді за 2009-2010 роки відсутня інформація про доходи за цей період.

Натомість у матеріалах досьє вказано, що у зазначений період кандидат працював на посаді доцента кафедри цивільного права юридичного факультету Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, а також представляв інтереси підприємств та фізичних осіб за довіреністю у судах.

Як зазначено у висновку ГРД, вказане дозволяє стверджувати, що в період з 2009 по 2010 Бородовський С.О. отримував дохід, проте він не був відображений у деклараціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатець подав позов до суду на президента

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X