На Прикарпатті будують лісові дороги. ФОТО

На Франківщині підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства запланували збудувати та капітально відремонтувати 63 км лісових доріг.

За жовтень збудували 39 км полотна та облаштували 27 км доріг, капітально відремонтували 25 км лісових доріг, повідомляє WestNews з посиланням на прес-службу ОДА.

До прикладу, у Гринявському лісгоспі з 2010 по 2017 рік збудували та здали в експлуатацію 29 км лісових автомобільних доріг, 15 мостів загальною довжиною 158 м, 139 м підпірних стінок, провели поточний ремонт 46 км наявних доріг. У цьому році лісівники збудували 3 км доріг у Гостівецькому лісництві та відремонтували 24 км лісових доріг.

«Будівництво нових лісових доріг здійснюється не долинними ходами вздовж русел гірських потоків, як вони прокладались раніше, а згідно з сучасними європейськими вимогами – по схилу гори», – розповів головний інженер лісгоспу Петро Петросаняк.

Це означає, що термін їх експлуатації буде значно довшим і ефективнішим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чудові осінні Карпати з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

Будівництво нових лісових доріг дає змогу забезпечити процеси лісокористування, можливість активного відновлення та охорони лісу, виконання протипожежних заходів, доступ до віддалених ділянок, де є необхідність заготівлі перестиглого лісу, на місці якого шляхом природного поновлення і посадки лісових культур виростає молодий ліс.

Також, це полегшує умови проживання місцевого населення, пересування на лісових дорогах відвідувачів лісу – туристів, збирачів грибів і ягід.

Нагадаємо, що в Карпатах на межі Тячівського і Рахівського районів побудували унікальну лісову дорогу.

До слова, нещодавно Україна підписала меморандум про будівництво міжнародної автомагістралі через Карпати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуцульські Альпи чи Мармурові гори: осінь незвичайно розфарбувала ліси Карпат. ФОТО

Загрузка...

Comments are closed.