WestNews.com.ua
23.11.2018, 10:10  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

На Прикарпатті бюджетні установи одного з сіл повністю відмовилися від газу

У селі Старий Лисець комунальні служби повністю відмовилися від блакитного палива та обігрівають бюджетні установи дровами.

Дрова у котел підкидають 5 разів на день, інформує WestNews.

“Ми палимо дровами. Мають вони приблизно метр, закидаємо їх у вогонь, і воно горить! Однак з газом було простіше – не треба було часто підкидати дрова. Але економія – відчутна. Десь чув що майже у 4 рази менше треба платити”, – каже працівник котельні Мирослав Дрекало.

Шукати альтернативу блакитному паливу у Старому Лисці взялися майже 10 років тому, бо видатки на енергоносії становили велику частку бюджету. Коли запустили твердопаливні котли – почали суттєво заощаджувати. А з нинішніми цінами витрати на газ би просто спустошували сільську казну.

“Якщо брати сьогоднішні ціни, то треба було б заплатити більше, ніж 600 тисяч за газ. Ми сьогодні заплатили своїм працівникам, які одного дня збирають сміття, іншого заготовляються дрова – 150 тисяч гривень”, – зазначає сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак.

Щоб досягти енергетичної незалежності у селі ефективно використовують всі наявні ресурси.

Детальніше – у сюжеті 402 каналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцева влада підняла тарифи на тепло через подорожчання газу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X