На Прикарпатті лише 43 % населення задоволені стаціонарною медичними послугами

В Івано-Франківській області роботою дільничних терапевтів задоволена менше половини населення регіону.

Рівень задоволеності роботою дільничних терапевтів у різних областях України помітно відрізняється: найвищий – у Миколаївській (83%), Чернігівській (83%) та Тернопільській (84%) областях, найнижчий рівень – у Кіровоградській області (47% задоволених).

Такими є дані дослідження «Індекс здоров’я. Україна», повідомляє WestNews. 

Щодо стаціонарної допомоги, найбільш задоволеними є опитані Тернопільської (76%) та Миколаївської (76%) областей, найменшою мірою задоволені жителі Кіровоградської області (29%). Низький рівень задоволеності спостерігається серед мешканців Києва (40%), Івано-Франківської (43%), Сумської (45%) областей.

Нагадаємо, протягом останнього тижня в Івано-Франківській області на грип та ГРВІ захворіло 4647 осіб. Серед них 2859 дітей до 17 років, що становить 61,5%.

Витрати громадян на ліки – ще один фактор оцінки функціонування галузі охорони здоров’я. У середньому при амбулаторному зверненні лікар призначав пацієнтам чотири лікарські препарати. Компенсацію за них від страхової компанії отримували лише 2% опитаних, від лікарняної каси – 1%, від держави – 2%. Середня вартість придбаних ліків становила 822 гривні (найнижчий показник у Житомирській області – 238 гривень, найвищий у Рівненській – 1001 гривня).

Пацієнтам на стаціонарі призначали у середньому шість препаратів. Лише 17% тих, кому призначали ліки у стаціонарі, отримали бодай частину препаратів безкоштовно; 83% опитаних мали купувати усі призначені препарати самостійно. Середній розмір сумарних витрат на ліки (придбаних в лікарні або куплених самостійно в аптеці) у випадку госпіталізації становив 2892 гривні.

Читайте також, в Україні заборонили популярні ліки від грипу.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.