На Прикарпатті новостворена громада ПЦУ до кінця боротиметься за повернення приміщення Домініканського костелу

06.02.2019, 16:42  |  Автор:   Власенко Власта

Як уже повідомляв WestNews, сьогодні, 6 лютого, громада храму Святих апостолів Петра і Павла зібралась під стінами районної ради, вимагаючи повернути приміщення Домініканського костелу, щоб вести в ньому богослужіння.

Архимандрит Феогност (Бодоряк) раніше був намісником Хрестовоздвиженського Манявського чоловічого монастиря. Проте за проханням громади Домініканського костелу, які звернулись до митрополита Володимира (митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф – ред.), його призначили настоятелем храму.

“У неділю (3 лютого – ред.)  ми проголосували, що храм переходить з Московського патріархату до ПЦУ, але отець Володимир Шувар, який раніше служив у храмі, разом з деякими людьми, які залишились вірні Московському патріархату, пікетують, що вони за це приміщення, і не допускають нас до служіння. Ми (громада ПЦУ), у свою чергу, відстоюємо свої права,” – розповідає настоятель храму.

За словами архимандрита Феогноста, у неділю на зборах за перехід до ПЦУ проголосувало 396 людей, представників Московського патріархату була меншість.

Збори громади 1 лютого

Наразі договір з Московським патріархатом розірваний і розпорядниками костелу є районна державна адміністрація і районна рада.

“Ми вимагаємо, щоб нам дали приміщення Домініканського костелу, щоб ми могли свої потреби духовні там забезпечувати і правити Службу Божу, всі обряди згідно нашого уставу,” – додає архимандрит Феогност.

Новостворена громада Православної церкви України хоче, щоб їх почула влада, тому й зібрались на мирну акцію під стінами районної адмінбудівлі. Далі пішли до голови районної ради Михайла Головчука, адже серйозно налаштовані щодо повернення храму громаді ПЦУ. Кажуть, якщо районна влада не допоможе, будуть звертатись до обласної.

“Ми вимагаємо надати дозвіл нашій громаді для проведення богослужінь в приміщенні Домініканського костелу. Отець Володимир Шувар, який раніше служив у костелі, зібрав незаконно збори, де понавозив людей з Тернопільської, Чернівецької області, Коломийського району, які вірні УПЦ МП. Чому нас утискають, чому не дозволяють проводити богослужіння? Ми просимо дати нам пояснення, допомогти у вирішенні конфлітку,” – звернувся з проханням до голови райради архимандрит Феогност.

ФОТО: WestNews

“Обов’язково районна рада разом з адміністрацією розгляне дане питання. Договір про користування храмом розірваний ще у 2017 році з Московським патріархатом. На даний момент, адміністрацією створена інвентаризаційна комісія, яка робить опис всього церковного майна. Я переконаний, ми зробимо так, щоб у Богородчанах процес переходу пройшов цивілізовано,” – зазначив Михайло Головчук.

 Опісля до кабінету головий райради, де зібралась громада ПЦУ, завітав перший заступник голови РДА Іван Загірняк. Люди хотіли, щоб з’явився представник райдержадміністрації, аби засвідчити зі свого боку, що конфлікт вирішиться найближчим часом.

“Ми отримали ваше звернення у понеділок, 4 лютого. Також отримали лист від районної ради. На підставі даних звернень видали розпорядження про створення інвентаризаційної комісії. Зараз описується все майно. Приміщення опломбоване, щоб не було жодних спекуляцій,” – відповів громаді Іван Загірняк.

Громаду теж хвилює питання, скільки часу це все займе. Адже йдуть свята, неділі – люди хочуть молитви, богослужіння.

“Як нам доповіли члени комісії, перший раз вони починали опис церковного майна, зараз залишились суто господарські товари. Після цього буде заключний акт комісії. Я не можу з впевненістю сказати, що це завершиться цього тижня,” – наголосив Михайло Головчук.

У результаті районна влада пообіцяла допомогати пришвидшенню процесу переходу храму до ПЦУ. Люди, у свою чергу, не збираються відступати і до кінця будуть відстоювати повернення приміщення Домініканського костелу новоствореній громаді.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Богородчанах виник релігійний конфлікт через перехід храму Святих апостолів Петра і Павла до Православної церкви України. Громада УПЦ МП храму в Богородчанах в неділю, 3 лютого, перейшла до ПЦУ – “за” проголосувало більше 100 осіб. Проте Московський патріархат заперечує перехід громади Богородчан до Православної церкви України. Натомість, вчора, 5 лютого, стало відомо, з’явилась неправдива інформація, що  невідомі проникнули в храм. 6 лютого громада ПЦУ зібралась під стінами районної ради на мирну акцію, вимагаючи повернення храму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чотири коломийські священики Московського патріархату перейшли до УПЦ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X