WestNews.com.ua

На Прикарпатті помер відомий художник-мініатюрист

15.10.2020, 13:08  |  Автор:   Хромей Зоряна

14 жовтня на 64-му році життя відійшов у вічність відомий прикарпатський художник-мініатюрист Юрій Ковальський.

Про смерть митця в мережі повідомила його дружина Валентина Ковальська.

Юрій Ковальський (12.03.1957, м. Львів) — художник. У Калуші проживавав із 1988 року. Працював художником-оформлювачем в тресті «Хімбуд-1» (1988-1992) і в таборі відпочинку «Будівельник» в с. Вістова Калуського району (1992-1995). Оформлювач книг Василя Слезінського «Марійка Підгірянка» (1992) і «Чом, чом, земле моя…» (1993); О.Тебешевської «На березі долі» (1995) та «Про що мовчить Михайлова скрипка» (1999); буклету Михайла Коломийця «Історико-краєзнавчий музей С. Бандери в с. Угринові Старому на Калущині» (1998), пишуть “Вікна”.

Виставки робіт Юрія Ковальського експонувались у Морській школі (1993; м. Калуш, вул. Пушкіна) та в дитячому ПК «Романтик» (1994-1996, там же), йдеться в біографічному довіднику Миколи Когута “Калущина: люди і долі”.

Художника-мініатюриста Юрія Ковальського називали “японським українцем”. Два роки тому художник звернувся за допомогою, адже міг повністю втратити зір. Діагноз офтальмолога — регматогенне відшарування сітківки, катаракта, глоукома, аксіальна міопія. До того художник втратив ногу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Калущині відійшов у вічність один з провідних травматологів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X