На Прикарпатті школярі з Донеччини прийшли поколядувати до Сича. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні, 9 січня, до голови Івано-Франківської обласної ради завітали школярі з міста Констянтинівка Донецької області.

Напередодні різдвяних свят на Прикарпаття приїхали діти із зони проведення АТО. Таку культурну поїздку ініціювала депутат обласної ради, свободівка Оксана Тебешевська.

Школярі проживали у Верховині, Коломиї та Косові. Протягом 5-9 січня вони знайомилися з місцевими традиціями та звичаями, відвідували різноманітні культурні, мистецькі та розважальні заходи. Проте найголовнішим для дітей було спілкування з ровесниками із Прикарпаття.

Про це повідомляє WestNews з посиланням на Бліц-Інфо.

“Сім’я в якій ми жили була великою і дуже привітною та переживала, щоб нам тут було добре. Коли ми приїхали нас зустрічали на вокзалі і одного погляду на цих людей було достатньо, щоб ми їм почали довіряти”, – діляться школярі.

Сьогодні діти уже їдуть додому, проте на завершення своїх канікул вирішили прийти до голови облради, щоб подякувати за відпочинок і поколядувати.

В кабінет Олександра Сича малі констянтинівці зайшли з колядою “Добрий вечір тобі”, яку вивчили за цих чотири дні на Прикарпатті.

Голова облради подякував колядникам і вручив кожному з них приємні подарунки на пам’ять про різдвяні канікули в нашій області.

“Я пригадую той час коли маленький ходив колядувати і мав з собою полотняну торбу. Хтось давав п’ять копійок, хтось кусок сала чи пампушку. Тож я сподіваюся що ви теж щось заколядували і ці торбинки повезете додому. Сподіваюся, що вам тут сподобалося і ви розкажете своїм батькам, друзям знайомим, що ми всі однакові. Бажаю, щоб по всій Україні панував мир, добро і злагода, особливо на тій землі де ви проживаєте. Отож щоб ви повезли додому не тільки заколядовані торби, а невелику згадку про нашу зустріч, хочу подарувати вам невеличкі презенти”, – звернувся до дітей Олександр Сич.

На завершення всі разом ще раз заколядували “Нова радість стала” і зробили спільну фотографію на пам’ять.

Варто зауважити, що за словами дітей, з усієї поїздки їм найбільше сподобалася наші святвечірні страви, яких вони ще ніколи не куштували.

“Я дізналася українські традиції вашого регіону. Мені дуже сподобалася їжа, особливо кутя”,- розповідає школярка Ліза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Різдво у Івано-Франківську ходитимуть вертепи

Коментарі:

Comments are closed.