WestNews.com.ua

На Прикарпатті відбудеться фестиваль усної оповіді “Озерце”

02.07.2020, 10:34  |  Автор:   Назаренко Юлія

Послаблення карантину дає надію на те, що скоро знову можна буде проводити культурно-мистецькі заходи не тільки в онлайні. У серпні на Івано-Франківщині планують провести фестиваль усної оповіді.

Про це заявили організатор культурних ініціатив Левко Довган та франківський письменник Юрій Андрухович, повідомляє “Читомо“.

Фестиваль проведуть 7 серпня цього року, у селі Озерце Галицького району. У самому центрі села знаходиться невеличке озеро, яке місцеві жителі називають озерцЕм. Водойма належить до пам’яток природи, інша назва водойми – карстова криниця. Озерце завглибшки до 15-18 метрів, завдяки цьому та карстовій воді, яка його наповнює, озеро має красивий бірюзовий колір.

Карстове озеро у Галицькому районі

“Задзвонив мені Левко – і розповів про Озерце. А потім ми туди поїхали… В цю мальовничу глухомань з бірюзовим озерцем, невисокими пагорбами та лісами. У цей кінець географії, де закінчується Івано-Франківська область. В цю атмосферу майже повної тиші, адже тут залишилося зовсім мало людей. Таке майже покинуте, забуте місце дуже відповідає ідеї цього фестивалю – такому своєрідному відродженню, озвученню якихось переказів, історій. Уже на сьогодні там нічого не відбувається. І тут, мабуть, виникає інший смисл цього всього – не тільки культурно-мистецький, але й такий громадянський – привернути увагу до такого явища, як закинуті, забуті, майже безлюдні куточки нашої країни”, – говорить Юрій Андрухович.

В силу економічних факторів, майже всі люди виїхали з села, залишилося тільки декілька домогосподарств, де проживає близько двадцяти мешканців. Тому фестиваль для Озерця – це шанс нагадати про себе, а також прозвучати на різних рівнях: як місце, де можна робити щось цікаве, як місце, куди варто приїжджати, як місце з певною унікальністю.

Ідея фестивалю усної оповіді  в загальному не є чимось новим. Такі речі відбуваються у світі, а також часто стають частиною якихось глобальніших заходів. В Озерці ж відбудеться самодостатній фестиваль усної оповіді. Буде представлена лише усна оповідь: ні етнографічних, ні гастрономічних, ні якихось інших елементів не буде.

У програмі фестивалю розповідання історій вживу, голосом, без допомоги гаджетів, надрукованих текстів, суфлерів тощо. 

«Це така собі спроба поставити акцент, привернути увагу до такої цінності, як жива розмова, живе спілкування, якого ми позбуваємося – часом добровільно, а часом – в силу різних обставин. Зрештою, карантинні обмеження, які досі тривають, також нас обмежували і обмежують у живому спілкуванні. Тому тут створюється майданчик, простір для того, щоб показати себе як оповідача, людину, яка може майстерно розповісти історію. Більше того, зацікавити цією історією інших. Людям притаманно розповідати історії. Ми взяли це за основу – таку дуже просту, базову, архаїчну цінність, як живе спілкування. Але додали до неї елемент змагальності: показати себе і позмагатися, вибороти приз», – розповідає Левко Довган.

На фестивалі передбачені три номінації: оповідь страшно, оповідь смішна, оповідь любовна. Для переможців у кожній з номінацій передбачені по три винагороди:

  • 1 місце – 5 тис. грн
  • 2 місце – 3 тис. грн
  • 3 місце – 2 тис. грн.

Для цього кожному з учасників потрібно буде розповісти коротку історію в одному із зазначених жанрів. Розповіді оцінюватиме журі у складі письменника, перекладача, публіциста Юрія Андруховича, письменниці та перекладачки Катерини Калитко та есеїста, перекладача Олександра Бойченка.

В першу чергу, журі буде звертати увагу на невербальні сигнали оповідача: міміку, жестикуляцію, тембри, інтонації – ті речі, які спонукають читача слухати та вірити.

«Ми спонукаємо потенційних учасників бути максимально природніми, бути собою і спробувати розповісти так, як це розповідається серед своїх, в доброму товаристві, коли ти довіряєш людям – і таким чином побудувати свою оповідь. Важливою є майстерність розповідати свої історії – вигадані чи реальні, а не переказувати тексти», – наголошує Левко.

Форма для того, щоб взяти участь у фестивалі є на сторінці події у Facebook. Брати участь може будь-хто, з різних точок світу, але повнолітній. Обов’язковим критерієм розповіді є українська мова, організатори вітають використання усіх її діалектів. Один учасник може розповісти лише одну історію. Для відбору у зголошенні потрібно прикріпити посилання на відео, тривалістю до 5 хв, із записом будь-якої вашої розповіді. За результатами попереднього відбору, журі оголосить учасників фестивалю. Дедлайн подачі заявок – 20 липня.

На місці проведення заходу буде територія під наметове містечко, поряд є паркінг. Для тих, хто не має змоги добратися самостійно, будуть організовані автобуси з Галича. Для учасників буде встановлено великий намет.

Фестиваль розпочнеться 7 серпня, але розповіді триватимуть цілий вечір і протягом ночі, тож захід плавно продовжиться 8 серпня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На горі Піп Іван зафіксували рідкісне природне явище. ФОТО

 

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X