WestNews.com.ua

На Верховинщині розпочали прокладання тимчасової лінії електропередачі: близько 12 домівок без світла

01.07.2020, 12:51  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Спеціалісти АТ «Прикарпаттяобленерго» приступили до прокладення тимчасової лінії електропередачі у присілку Бубки с. Бережниця Верховинського району, де через зсуви ґрунту 12 домів близько тижня знаходяться без електропостачання.

«Через зсуви грунту на горі поблизу присілка Бубки впали опори та пообривались проводи лінії електропередачі 10 кВ, – каже директор філії «Карпатська» Роман Горальчук. – Оскільки грунт продовжує небезпечно рухатись, провести ремонт лінії неможливо. В компанії прийняли рішення провести в обхід цієї гори тимчасову лінію електропередачі 10 кВ, щоб відновити електропостачання мешканцям».

В АТ «Прикарпаттяобленерго» кажуть, що через характер місцевості та зсуви до місця пошкодження неможливо доставити ні техніку, ні опори. Тимчасово нова лінія опиратиметься на опори зі стовбурів смереки, заготовлених місцевими мешканцями та доставленими возами, запряженими кіньми.

Наразі доїзд будь-якої техніки до місця ремонту неможливий, тому енергетики понад годину бездоріжжям дістаються туди пішки, несучи необхідні інструменти.

«Опори ми почали прокладати уже сьогодні, – каже головний інженер філії «Карпатська» Ігор Микуляк. – Також, заради безпеки мешканців, на тимчасових опорах проведуть надійний самоізольований провід, який спеціально закуплять для цієї ділянки. Але, оскільки в наявності цього проводу в обленерго ще немає, ремонтні роботи відтермінуються до того моменту, поки провід закуплять та доставлять. Як тільки ми отримаємо провід – бригади відразу ж його прокладуть. Орієнтовно ремонт завершать через півтори тижні. На щастя, місцеві мешканці, розуміючи, в яких складних умовах доводиться проводити ремонт, ставляться до вимкнень терпляче, допомагаючи та сприяючи відновленню електропостачання. Ми вдячні їм за розуміння та допомогу».

Коли ситуація з рухом грунту стабілізується, в компанії планують розглянути рішення поставити постійні опори за схемою тих, які зараз ставлять тимчасово – в обхід пагорба. Проте, тчи буде таке рішення прийнятим, залежить від погодних та природних умов на місцевості.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X