WestNews.com.ua

Напередодні виборів: про агітаційні порушення та готовність до виборчого процесу на Прикарпатті

23.10.2020, 14:41  |  Автор:   Хромей Зоряна

Напередодні виборів, 23 жовтня, відбулася пресконференція щодо спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборчим процесом в Івано-Франківській області.

На цьогорічних місцевих виборах працюють одна обласна, 6 районних, 15 міських та 47 сільських і селищних територіальних виборчих комісій, які будуть встановлювати результати та підбивати підсумки. На даний час більшість представників ТВК уже отримали виборчі бюлетені.

За словами координаторів, найактивніша агітаційна робота проводилася у Франківську, Калуші, Коломиї, Надвірній та Косові, пише WestNews.

“Що стосується агітації, яка здійснювалася через зовнішні носії, розповсюдження друкованої агітації, зустрічі з виборцями, аудіо- та відеоагітація, реклами у соцмережах, то найактивнішими були “Європейська солідарність”, “Слуга народу”, “Свобода”, “Удар”, “Голос””, – повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Він також додав, що під час виборчої кампанії найактивнішим порушенням стало незаконне розміщення агітаційних плакатів на білдбордах та у громадському транспорті. Щодо останнього, то такі випадки зафіксовано у Надвірній та Долині.

Цього року не обійшлося без адміністративних порушень, їх було зафіксовано 38. Також було виявлено два випадки, які мають ознаки використання бюджетного адмінресурсу на користь кандидатів.

“Поліція Івано-Франківська готова забезпечити порядок на місцевих виборах. В кожному районі сформовано мобільні групи, які готові нести службу цілодобово.

Близько 4-ох тисяч поліцейських, 180 курсантів, 1,5 тисячі працівників ДСНС, 236 військовослужбовців Нацгвардії наглядатимуть за процесом виборів. Зокрема охорону приміщень здійснюватимуть 1 400 поліцейських. Вони будуть охороняти виборчі бюлетені.

Громадяни дискомфорту у реагуванні поліції відчувати не будуть”, – зазначив начальник ГУНП в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

Він також додав, що надійшла досить велика кількість повідомлень про порушення – 130. Зокрема в Коломийському районі – 26, у Надвірнянському – 18, в інших районах та у Франківську – 27. Було складено 50 адмінпротоколів. Кримінальних проваджень не зареєстровано.

“Поліція є аполітичною та поза політикою. Ми працюємо неупереджено та об’єктивно”, – наголосив Голубош.

Богдан Морикіт нагадав, що з 24 жовтня з 00:00 розпочнеться день тиші, тобто у цей період заборонено будь-яку агітацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Опора” підозрює маніпуляції зі зміною адреси голосування

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X