WestNews.com.ua

Науковці винайшли дешевий спосіб покращення зору без операцій

30.06.2020, 17:21  |  Автор:   Хромей Зоряна

Дослідження у галузі медицини показало, що глибоке червоне світло спроможне покращити зір людини.

Сітківка людини містить два види фоторецепторів клітин, відомих як палички і колбочки через їхні відповідні форми. Палички розташовані навколо краю сітківки і забезпечують периферичний зір, а також допомагають бачити в умовах низької освітленості, а колбочки дають кольоровий зір,  пише IFL Science, інформує ТСН.

Обидва типи клітин мають високі енергетичні потреби і отримують цю енергію у вигляді сполуки, званої аденозинтрифосфатом (АТФ), яка виробляється мітохондріями. Проте, починаючи з 40 років, мітохондрії починають функціонувати менш ефективно, що означає, що для паличок і колбочок стає менше енергії, і зір згодом починає погіршуватися.

Раніше було виявлено, що довгохвильове світло від 650 до 1000 нанометрів, що має яскраво-червоний колір, покращує мітохондріальні характеристики, тому автори дослідження вирішили з’ясувати, чи можна його використовувати для відновлення зору у літніх людей.

Для проведення дослідження команда набрала 24 добровольців віком від 28 до 72 років, жодний з яких не страждав на захворювання очей. Учасники пройшли серію тестів, призначених для визначення якості роботи паличок і колбочок.

Чутливість паличок перевірялася в темряві, де потрібно було знайти тьмяні джерела світла. Для перевірки колбочок використовували розмиті кольорові літери на неконтрастному тлі.

Потім учасникам дали дешевий світлодіодний ліхтарик, який випромінював глибоке червоне світло з довжиною хвилі 670 нанометрів, і попросили дивитися на нього по три хвилини на день протягом двох тижнів. Це також можна було робити із закритими очима, тому що повіко не відфільтровує червоне світло.

Коли в кінці цього періоду були повторно проведені тести, учасники старші за 40 років продемонстрували значно поліпшену функцію колбочок у середньому на 22%. Ця підвищена колірна чутливість була особливо виражена в синьому кінці спектра, що і слід було очікувати, адже на цей діапазон колірного зору особливо впливає зниження мітохондрій.

Технологія дешева у виготовленні, а це значить, що вона може бути доступна в недалекому майбутньому. Пристрої коштують близько 12 фунтів стерлінгів (396 грн).

Нагадаємо, південнокорейські вчені-медики провели клінічне дослідження ефективності

Вчені створили новий засіб проти облисіння
лікування облисіння засобом, отриманим з білків, що виділяються стовбуровими клітинами жирової тканини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Наука впевнено йде вперед: народилося перше у світі клоноване кошеня. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X