WestNews.com.ua

«Не робити різких рухів»: франківська влада пропонує не приймати нові карантинні обмеження

03.08.2020, 10:29  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Міська влада Івано-Франківська вважає дивною позицію уряду та МОЗ, які, як вже повідомлялося, з 1 серпня поділили Україну на карантинні зони. Це, своєю чергою, загрожує містам Західної України введенням жорстким обмежень.

Про це під час традиційного ранкового включення в мережі Facebook розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«З 1 серпня Україну поділена на різноманітні зони. Я вважаю що не врахували думку органів місцевого самоврядування. Дуже дивна позиція. Ми, міські голови, взнали про це з інтернету із повідомлень на різноманітних сайтах. Мав можливість говорити зі своїми колегами з Тернополя, Луцька, Хмельницького.

Є нерозуміння сьогодні органів місцевого самоврядування, приміром, якщо ми в помаранчевій зоні, чому мають заборонити роботу спортивних заходів чи інших. Тому звергаюся до обласної комісії з надзвичайних ситуацій, не робити різких рухів, а дати можливість працювати і спортклубам, та й іншим закладам, у межах розумного.

Ми розуміємо, що статистика справді збільшилася. Але потрібно розуміти, що треба виробити імунітет і ми повинні звикнути, що ця хвороба не зникне за день чи за місяць. Навіть якщо б ми зараз зробили жорсткий карантин, через два-три тижні, коли люди знову б вийшли на вулиці, не факти щоб не повторилося зростання статистики.

Тому ми повинні звикнути жити в умовах карантину, в умовах цієї хвороби. Ми не можемо сьогодні зупинитися, зупинити економіку. Тому що Франківськ тільки за цей час втратив близько 100 мільйонів податків. Натомість, витратили на подолання наслідків пандемії близько 39,5 мільйонів, на міські заклади. Це величезні кошти. А скільки коштів ми зараз витратимо для підготовки дитячих садків, шкіл, тощо. Я розумію, що ці кошти ми могли б вкладати зовсім в інше. І це при тому, що держава недоінансовує сьогодні освіту (заробітну плату), частково не виконує виплату лікарям, іншим бюджетникам. Тому маємо великий розрив», – розповів очільник Івано-Франківська.

Нагадаємо, влада Луцька і Тернополя не приймають віднесення міст до “червоної” карантинної зони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири “карантинні зони”: як поділили Прикарпаття. КАРТА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X