WestNews.com.ua

Не зможуть навчатися у школі: батькам дали тиждень, щоб вакцинувати дітей від кору

30.01.2019, 9:23  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

“Або вакцинація, або дистанційне навчання!” У Рівному батькам невакцинованих дітей висунули такий ультиматум і дали тиждень на роздуми, аби зробити необхідні щеплення.

Таке рішення опублікували на сайті Рівненської міської ради, інформує WestNews.

Медики переконані: ріст захворюваності стався через велику кількість не вакцинованих дітей і дорослих. Освітяни ж попереджують: не щепленим дітям не можна перебувати в дитячих колективах.

“Аби зупинити поширення інфекційної недуги, медики й освітяни вирішили діяти спільно,– розповіла заступник міського голови Галина Кульчицька. – Відбуваються наради в школах і дитсадках, проводяться бесіди з батьками”.

Лікарі закликають усіх не щеплених отримати вакцину. Щоб виробився імунітет роблять два щеплення: в один рік і повторне – в шість. У Рівному чимало дітей отримали лише одну дозу вакцини – таких майже три тисячі, ще 600 не мають жодної.

А освітяни попереджують, що не щеплені діти, у яких нема протипоказань за станом здоров’я, не зможуть навчатися зі своїми однолітками.

“У Міністерстві освіти якраз розробляють алгоритм введення в дію дистанційної форми навчання для таких учнів”,– повідомила заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик.

До того ж закон забороняє дітям без усіх обов’язкових щеплень відвідувати дитячі заклади: школи, дитсадки. З їхніми батьками упродовж тижня спілкуватимуться, переконуватимуть зробити щеплення. Якщо ж ті відмовляться, то дітям доведеться навчатися вдома.

Нині на Рівненщині найвищий рівень захворюваності на кір в Україні, свідчить статистика. Лише у січні в області цю інфекцію підхопило 1112 осіб, за весь попередній рік було 3002 хворих. У Рівному 2018 року було 762 такі випадки, а за неповний місяць нового року вже зареєстровано 282 хворих,– розповів завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор МОРОЗ.– 52% захворілих – діти. Це інфекційне захворювання небезпечне своїми ускладненнями – пневмонією (запалення легень) і енцефалітом (запалення головного мозку). Останнє стало причиною двох летальних випадків, зареєстрованих в області вже цього року. Нині в міській дитячій лікарні перебуває 10-річна дитина з важкою пневмонією після кору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За сім днів на Прикарпатті майже двісті мешканців захворіли на кір

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X