Небезпека бронхіту: що потрібно знати?

30.07.2019, 16:13  |  Автор:   Менів Андрій

Гострий бронхіт – гостре інфекційне ураження дихальних шляхів, яке супроводжується кашлем, що триває  не менше 3 тижнів та діагностується після виключення пневмонії.

Гострий бронхіт є одним з найбільш поширених захворювань органів дихання і складає не менше третини всіх захворювань органів респіраторного тракту. Інкубаційний період при гострому бронхіті для вірусної інфекції становить 2-7 днів, при атиповій формі він триває довше. Варто пам’ятати, що поступовий початок захворювання (протягом 2-3 днів) більш характерний для бактеріальних збудників.

Серед причин виникнення захворювання можна відмітити наступні:

  • Віруси (грип, аденовіруси та ін.).
  • Бактерії (стрептокок, гемофільна паличка, стафілокок та ін.).
  • Алергени (пил, пилок рослин, шерсть домашніх тварин та ін.).
  • Токсичні речовини (альдегіди, оксид азоту, соляна кислота та ін.).

Висока ймовірність розвитку бронхіту стосується активних і пасивних курців, людей зі зниженим імунним захистом або генетичною схильністю, а також тих, хто піддається впливу несприятливих факторів навколишнього середовища в дома або на роботі.

Бронхіт буває як гострий, так і хронічний. При гострому бронхіті відбувається запалення слизової оболонки бронхів із-за попадання інфекційного збудника в організм, який супроводжується  виділенням великої кількості слизу. Якщо ж запалення прогресує і кашель триває не менше 3-х місяців в рік упродовж 2-х років підряд, то можна говорити, що у пацієнта хронічний бронхіт

Бронхіт у дітей та дорослих супроводжується сухим кашлем, який на 2-3 день захворювання, зазвичай, переходить у вологий. Вологий кашель при бронхіті супроводжується відділенням мокротиння. За кольором мокротиння визначається характер захворювання і наявність ускладнень.  Якщо бронхіт має інфекційне походження, спостерігається наступна симптоматична картина:

  • підвищення температури тіла;
  • дихання жорстке, чутні хрипи, в деяких випадках – ускладнене дихання і задишка;
  • слабкість, загальне нездужання;
  • дискомфортні відчуття в грудях.

Профілактика та лікування бронхіту:

Разом з питанням про те, як вилікувати бронхіт, варто вивчити методи профілактики захворювання. Серед них – стимулювання імунної системи організму, загартовування, запобігання переохолоджень, профілактика вірусних інфекцій. Найефективніший метод профілактики вірусного захворювання такого, як грип (найчастішим з ускладнень ягого є бронхіт та пневмонія) є вакцинація, яку можна зробити в медичному центрі «Оксфорд Медікал». Вакцинацію проти грипу найкраще робити вересень-жовтень, тобто за 2-3 місяці до епідемії. 

Але, перш ніж лікувати бронхіт, необхідно звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу. Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до лікарів, щоб запобігти ускладненням бронхіту. Будьте здорові!

Ольга Луговська – сімейний лікар медичного центру «Оксфорд Медікал»

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X