Небезпека над головою, або Які балкони варто оминати в центрі Івано-Франківська. КАРТА/ФОТО

28.12.2017, 21:21  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Чи часто ви піднімаєте голову і дивитесь на те, що над вами? От йдете на роботу, а тут щось “прилетіло”.

Річ у тому, що в Івано-Франківську є ціла низка аварійних балконів, фасадів та інших елементів споруд, які можуть впасти вам на голову. WestNews вирішив розказати і показати своїм читачам, яка небезпека “нависає” на вулицях центральної частини столиці Прикарпатті.

У першій частині нашого матеріалу ми розповімо вам про споруди на вулицях Січових Стрільців, площа Ринок, Михайла Грушевського, Леся Курбаса, Юрія Бачинського, Сотника Мартинця. 

Ми розпочали свій маршрут з вулиці Січових Стрільців, поруч із колишнім «Молочним кафе». Якщо йти по непарній стороні, чи не одразу кидається в очі частково зруйнований карниз на будинку 31. Далі – більше. Одразу декілька небезпечних балконів на будинку 35, а також частково зруйнований фасад. Щодо парної сторони, то будинок під номером 30 також не в задовільному стані.

Згодом потрапляємо на вулицю Грушевського. Одним із найстаріших на цій ділянці вважається будинок під номером 20. Й справді, йому вже понад 120 років. І чи не перше, що кидається в очі – зруйнована частина балкону. Оглядаємо протилежну частину вулиці – наче безпечно.

Зрештою, повертаємо на вулицю Курбаса. Перше, що хотілося б відзначити, це те, що на цій ділянці проводяться реставраційні роботи, що не може не радувати. Мова йде про будинок під №9. Проте, дивимось на протилежний бік і чи не одразу помічаємо небезпечний балкон на будинку №8 (магазин «Плюс»).

Далі – ще страшніше. Наступні дві понад 100-річні кам’яниці (№4 та №6) мають одразу декілька аварійних балконів, а один з них – й того більше – вже обвалився. Загалом, ця ділянка видається дуже небезпечною, тому будьте обачні.

Крокуємо попри площу Міцкевича до площі Ринок. І одразу ж помічаємо на будинку під номером 12 старенький балкон на другому поверсі. У порівнянні із попередніми балконами, цей – тримається доволі міцно, втім, помічаємо руйнування оздоблення. Обійшовши довкола ринкову площу, не можемо акцентувати увагу на будинку №5 – кам’яниця, в якій народився один з найвпливовіших фінансистів світу.

Попри розташування в самому середмісті, його нинішній стан жалюгідний. На першому поверсі, як і сто років тому, ще працюють комерційні заклади – «Трактиръ «Ратуша» та крамниця одягу з американською назвою «Техас». А ось верхні поверхи, де колись було помешкання Бернцвайґів, вщент зруйноване. Фактично від верхньої частини будинку залишилася тільки фасадна стіна.

На площі Ринок в будинку під №8 (1870 рік) помічаємо частковий обвал фасаду, очевидно, через нещодавні будівельні роботи, пов’язані із заміною вікон на другому поверсі. Цікаво, що на першому поверсі знаходиться гастро-заклад під красномовною назвою «Балкон».

Далі, крокуємо вулицею Труша, минаючи геть перекопану вулицю Лесі Українки, до вулиці Сотника Мартинця. На цій коротенькій вулиці, як відомо, будинки розташовані з парної сторони. Саме там нашу увагу привертає дім під номером №6 (1894 рік), який має чи не один-єдиний балкон, проте досить занедбаний!

Звідти, направляємося до початку вулиці Січових Стрільців – традиційно ходової артерії міста, якою щодня ходять тисячі людей. На цій вулиці збереглося чи не найбільше пам’яток архітектури. Саме тому, стан як будівель, так й фасадів та балконів викликає величезне занепокоєння.

Взяти хоча б будинок під номером 4, в якому, свого часу, був розташований колишній Готель “Центральний” (а в радянський час мав назву «Зірка»). Ця кам’яниця 120-річна має два занедбані балкони, які, якщо зупинитися і уважно роздивитися, от-от можуть «не витримати лихої долі».

Не краща ситуація із протилежної сторони вулиці, де руйнуються на очах балкони на будинку №7 (1889 рік).

Але ще більше занепокоєння викликає карниз будинку №10, розташований на повороті на вулицю Шевченка. Біля даху вже спостерігається частковий обвал фасаду. Розкришені цеглини буквально нависають на містян!

Варто також звернути увагу на балкони будинків під нумерацією 14 та 16, де свого часу був торговий будинок, готель та кінотеатр «Олімпія» (19 ст., реконструкція 1910 року), а також на балкон будинку №26. Колись там був житловий будинок та контора торгової фірми «Ревера» (1894 року).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки-привиди Івано-Франківська: кам’яниця, в якій народився один з найвпливовіших фінансистів світу. ФОТО

28.12.2017, 21:21  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X