WestNews.com.ua

“Ні законопроекту 3618”: у Франківську ріелтори вийшли на акцію протесту. ФОТО

10.07.2020, 15:42  |  Автор:   Хромей Зоряна

У п’ятницю, 10 липня, в Івано-Франківську біля готелю “Надія” ріелтори вийшли на акцію протесту проти законопроєкту 3618 «Про ріелторську діяльність», інформує WestNews.

Проект закону викликав бурхливу реакцію учасників ринку, котрі вважають, що він може призвести до зупинки ринку або ще більше загнати його в тінь. Протестувальники зазначають, що цей законопроект викликає занепокоєння рядом положень.

Законопроектом 3618 передбачено створення Національної Федерації фахівців у сфері нерухомості для врегулювання ріелторського ринку. Ріелтори вважають, що це буде недержавний орган, більше того організація ще нестворена, а уже наділена неабиякими повноваженнями. Вона встановлює обов’язки ріелторів і їх допуск до ринку, проводить кваліфікацію та сертифікацію.

Також законопроект передбачає створення інформаційної бази, до якої ріелтор повинен вносити дані. Зараз уже є Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, де містяться усі дані про об’єкти нерухомості, що уже перебувають в обігу. За словами протестувальників, ця нова інформаційна база у певній частині буде дублювати вже існуючу державну базу даних. А також внесення до бази даних інформації буде платним. Тож ріелтори вбачають у цьому ризики певних рейдерських та шахрайських дій. Дублювання бази даних буде здійснюватися приватними структурами, а це тягне за собою той факт, що будуть доступні персональні дані осіб власників.

Ріелтори наголошують, що виграють від цього законопроекту приватні структури, натомість програють власники нерухомості, громадяни України, яким доведеться сплачувати більше, ніж це є зараз. І, звичайно,  самі ріелтори, гравці ринку, які не задіяні у ції “схемі”.

“Мета нашої акції – повернути на детальне доопрацювання або ж повністю відмінити скандальний законопроєкт 3618. Тиждень назад ми записали відеозвернення до голови Верховної Ради та на весь депутатський корпус і до голови Міністерства політики та розвитку. Також закликаємо усіх до даної акції, підписувати петицію до президента України про скасування даного законопроекту”, – розповів голова Івано-Франківського відділення Асоціації Фахівців нерухомості України Слюсаренко Нестор.

Він зазначив, що вимога законопроекту про те, щоб у будь-якій операції брав участь ріелтор вже є обмеженням конституційного права власності. Також пан Нестор вважає несправедливим зрівнювати у правах людей із багаторічним досвідом та осіб, котрі тільки закінчили навчання.

Протестувальники підкреслюють, що не хочуть йти у “тінь”, а хочуть працювати чисто та відкрито.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Вийшли на протест! Мешканці Дзвиняцької ОТГ прагнуть приєднатися до Франківського району

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X