Нідерланди пригрозили зірвати ратифікацію асоціації Україна-ЄС

Прем’єр-міністр Королівства Нідерланди Марк Рютте вимагає від Європейського Союзу юридичних гарантій, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС не буде кроком до набуття членства Україною в Євросоюзі.

Про це він заявив в інтерв’ю Financial Times, передає WestNews.

UA_NED

Як зазначає видання, голова нідерландського уряду пригрозив “згубити” торговельну угоду між Україною та Євросоюзом, якщо Нідерландам наступного тижня на саміті європейських лідерів не будуть надані певні юридично зобов’язуючі гарантії.

Зокрема, він окреслив вимоги стосовно ратифікації Угоди про асоціацію, підписаної головами держав та урядів. Рютте чітко зазначив, що Угода про асоціацію не повинна створювати гарантії безпеки для України. А також, не повинна бути кроком на шляху до набуття Україною повноцінного членства в ЄС.

“Якщо ми не отримаємо цього, ми наступного дня направимо законопроект у парламент, який встановлюватиме, що ми не ратифікуємо Угоду про асоціацію”, – заявив Рютте.

Нагадаємо, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС передбачає поглиблення політичних, економічних та торговельних зв’язків. Але у квітні на референдумі громадяни Нідерландів проголосували проти ратифікації угоди. Побоюючись, що документ може призвести до того, що Нідерландам доведеться надавати фінансову підтримку Україні або навіть військову допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп призначив головою Пентагона генерала на прізвисько «Скажений пес»

Лідери усіх 28 країн-членів ЄС зустрінуться у Брюсселі наступного четверга, 15 грудня, і намагатимуться врятувати угоду, що була ратифікована усіма державами-членами, крім Нідерландів.

“Ми працюємо над вирішенням питань, які були порушені на референдумі”, – заявив Рютте.

Деякі країни ЄС бажають залишити для України двері відкритими для повноцінного її приєднання до ЄС у майбутньому. І вони не зважають на сильний опір від таких країн як Нідерланди. Ті країни, які підтримують перспективу майбутнього членства України, вбачають у цьому бастіон проти російської агресії в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український стартапер зібрав понад $1 млн на виробництво планшета з продуктивністю ноутбука

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.