Нові тарифи, зміна мобільного оператора, е-медкарта: які зміни чекають на українців з 1 травня

01.05.2019, 10:40  |  Автор:   Менів Андрій

У травні на українців чекають кілька важливих змін. Мова йде, насамперед, про тарифи на газ, а також зміну мобільного оператора без зміни номера телефону, штрафи за несвоєчасну оплату комуналки та інше.

ЦІНА НА ГАЗ

На початку року “Нафтогаз” анонсував підвищення ціни на газ для населення на 20%. Пізніше Володимир Гройсман звернувся до керівника компанії Андрія Коболєва з вимогою навпаки знизити ціну на 300 гривень за 1000 кубів через здешевшання імпортного газу, який закуповує Україна. Новий механізм формування ціни на газ для населення, який і дозволив би знизити ціну, мали ухвалити на останньому засідання уряду. Проте цього не відбулось. Тож остаточної відповіді на питання “як зміниться ціна на газ в Україні для населення” – поки немає.

ПЕНЯ ДЛЯ БОРЖНИКІВ

Також від 1 травня набувають чинності основні пункти ухваленого ще наприкінці 2017 року закону про ЖКГ.  Усі, хто, починаючи від 20 травня, не встигне заплатити за комуналку, будуть отримувати пеню – 0,01 % від суми боргу за кожен день прострочки. Тобто, якщо у платіжці за комуналку у вас 1000 гривень, то за місяць прострочки ви отримаєте символічну, порівняно з європейськими штрафами, пеню – 3 гривні.

КОМУНАЛЬНА РЕФОРМА

З 1 травня буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги. Він змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території. Також вводиться поняття абонплати за ЖКП і пеня на заборгованість по сплаті комуналки. Головна новація – українці повинні будуть самостійно організовувати догляд за своїми будинками, наймаючи для цього домоправителів, і самостійно вирішувати, які договори підписувати з надавачами послуг. Абонплата за комуналку – це будуть гроші на оплату роботи управителя по облаштуванню будинку.

ЗМІНА МОБІЛЬНОГО ОПЕРАТОРА

Від 1 травня нарешті можна буде змінити оператора мобільного зв’язку і повністю зберегти при цьому номер. Користуватись послугою можуть всі абоненти. Простіше це зробити контрактним. А ось ті, у кого пакет передплатного зв’язку, доведеться спершу зареєструватись у оператора.Надаєте свою сім-картку та документи, повідомляєте про перехід свого старого оператора. Процес забере приблизно 3 робочих дні. У результаті абонент отримає від нового оператора нову сім-картку, але користуватиметься старим номером. Послуга має бути безкоштовною. Єдине, що кошти зі старого рахунку автоматично не переносяться на новий. Для цього доведеться писати ще й додаткову заяву.

 ЕЛЕКТРОННА МЕДКАРТА

З травня ведення запису візиту пацієнта в електронній системі охорони здоров’я для лікарів буде обов’язковим. На початку пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку, але у планах є запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження. З другої половини поточного року записи в електронній медкартці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які почнуть працювати з Національною службою здоров’я за програмою “Безкоштовна діагностика”. А вже з 2020 року до електронної медкартки зможуть вносити інформацію лікарні.

НОВАЦІЇ В АВТОТЕХОГЛЯДІ

З 1 травня паперовий бланк протоколу, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки технічного стану, буде видаватися в комплекті з самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації. Власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити мітку праворуч вгорі вітрового скла, з внутрішнього боку. Це нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК, кажуть у Головному сервісному центрі МВС. Крім того, обіцяють, що таким чином контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію з мітки скоро стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

НОВІ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄСВ

У Державній казначейській службі України повідомили, що з 2 травня функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства. До кінця квітня ще можливе використання “старих” рахунків по зарахуванню ЄСВ. А з 2 травня гроші з них повертатимуться платникам, як “нез’ясовані надходження”. Сплачувати ЄСВ треба буде за новими реквізитами рахунків. Дізнатись їх можна у Державній фіскальній службі та Пенсійному фонді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1 травня – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, факти, день в історії

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X