Облрада перевірить умови приватизації Бурштинської ТЕС

Сьогодні, 30 червня, на 16 cесії обласної ради депутати розглянули питання про проблеми на Бурштинській ТЕС.

Сесія обговорила питання про необхідність перевірки умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ «Західенерго» та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ «ДТЕК», інформує WestNews. Голова постійної депутатської комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики Тарас Виноградник повідомив, що до цього звернення депутати вже розглядали й інші, які стосувались розвитку держави. Це не є винятком.

«Конфлікт навколо Бурштинської ТЕС виник вже давно, а останні події засвідчили той факт, що відбулось мирне віче і воно дало можливість виступити громадянам та жителям території. Ми на комісії вже розглянули це питання»,- зазначив Виноградник.

Крім того, він додав, що зараз неможливо перевірити стан виконання робіт на підприємстві.

«Зараз ми бачимо жахливий стан екології , бачимо як це все розповсюджується територією Галицького району, ми знаємо, що відбувається скорочення персоналу та що людям не виплачують заробітну плату. Тому ми звертаємось до керівництва держави, аби відповідні люди перевірили хід виконання інвестиційної угоди. Наша функція – захищати права громадян», – підкреслив депутат.

maxresdefault

Депутат Андрій Іваськів, який сам родом із Бурштина і зараз живе там, розповів, що добре знає, яка в місті ситуація:

«Не треба політику переплітати з господарською діяльністю. Питання екології завжди там було і буде актуальним. Люди хочуть мати роботу, зарплату і дихати свіжим повітрям. Я погоджуюсь з тим, що треба поставити на серйозний контроль викиди в атмосферу. Подивитись, як виконуються зобов’язання перед працівниками Бурштинської ТЕС».

Іваськів додав, що всі юридичні питання мають вирішувати не на сесії обласної ради, а у фондах держмайна та прокуратурі.

Міський голова Бурштина Роксолана Джура зазначила, що в місті відбувся справді мирний і толерантний мітинг. Проте на нього прийшла лише сотня людей, при тому що населення у місті більше 15 тисяч осіб.

«Місто з 65-го року жило і буде жити разом з єдиним підприємством. І це не проблема цього залу. За останній рік відбулося чотири страйки, і це багато. Я шаную позицію депутатського корпусу і погоджуюсь із позицією компанії «ДТЕК», які не розігнали жодний страйк», – зауважила Джура.

Директор Бурштинської ТЕС Андрій Шувар розказав, що станція працює у режимі «бурштинського острова». Жителі нашої області, частини Львівської та цілої Закарпатської залежать від енергії станції.

«Є багато спекулятивних речей, ми працюємо на газовій групі вугілля. Ніякого відношення по антрациту ми не маємо. Тільки газова група. Вугілля у нас з Павлограду і з Львівсько-волинського басейну. Зараз у нас працює 1853 чоловік, зарплату видаємо два рази у місяць. Жодних затримок не було. Навіть коли скрутні части, то ми могли притримати якісь ремонти, але по зарплаті ніколи, адже від того залежить добробут наших мешканців», – пояснив Шувар.

Після тривалих обговорень та дискусій депутати обласної ради проголосували за це рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатський нардеп засвітився в антирейтинзі кнопкодавів

Загрузка...

Comments are closed.