WestNews.com.ua

Облрада звернулася до Верховної ради щодо прав громадян, які працюють на території гірських населених пунктів

17.05.2019, 11:15  |  Автор:   Менів Андрій

В Івано-Франківську розпочала свою роботу 28-а сесія обласної ради сьомого демократичного скликання.

Зокрема, депутати проголосували за внесення змін до Закону України «Про оплату праці», зокрема, з метою підтримки та захисту прав громадян, які працюють на території населених пунктів, яким надано статус гірських населених пунктів, інформує WestNews.

«Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, від імені громади області звертаємося до Верховної Ради України з метою підтримки та захисту прав громадян, які працюють на території населених пунктів, яким надано статус гірських населених пунктів.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 р. № 1774-VIII вніс суттєві зміни до ст.ст 3, 31, 6 Закону України “Про оплату праці” та ст.ст. 95, 96 КЗпП України.

Зокрема, згідно частини 1 статті 3 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР “Про оплату праці” (у редакції Закону № 1774) мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Отже, до розміру мінімальної заробітної плати не мають враховуватися виплати, які не залежать від виконаної працівником норми праці.

Крім того, за змістом пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від  11.08.1995 № 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.

Згідно з зазначеною вище постановою підвищення посадових окладів і тарифних ставок залежить від роботи в певному населеному пункті, який має статус гірського, і не залежить від виконання працівником місячної (годинної) норми праці.

Таким чином, для забезпечення мінімального розміру заробітної плати не можуть враховуватися суми підвищення посадових окладів працівників, які працюють у гірських районах.

Поряд з цим, на сьогодні існує “зрівнялівка” в оплаті праці та не забезпечено державні гарантії в оплаті праці осіб, які працюють у гірських районах, що суперечить статті 100 КЗпП України в частині встановлення підвищеної оплати праці на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами.

Враховуючи вищезазначене, просимо внести зміни до Закону України “Про оплату праці”, а саме, абзац 2 статті 31 після слів “не враховуються” доповнити словами: “підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівникам, які працюють в гірських районах”, – йдеться у зверненні депутатів Івано-Франківської обласної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську урочисто розпочала свою роботу 28 сесія обласної ради. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X