WestNews.com.ua

Очевидець розповів подробиці смерті франківчанки, яка травмувалась в горах. ВІДЕО

22.05.2020, 17:14  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Як писав WestNews, 21 травня, близько 19:00 поступило повідомлення про те, що під час проходження маршрутом Чорногірського хребта групою туристів в районі урочища “Гаджина” гори Шпиці Верховинського району виявлено громадянку, 1962 р.н., жительку м. Івано-Франківськ, яка перебуває у важком стані, має численні забійні травми та самостійно не може пересуватись.

Потерпіла відпочивала селі Бистрець Верховинського району та впродовж дня 21 травня самостійно здійснювала сходження до г. Шпиці.

У соцмережі Михайло Ковальчук, який брав участь у рятувальній операції, поділився подробицями падіння та відео з місця події:

Нещодавно до нашої групи в Івано-Франківську по дорозі приєдналася жіночка.

Приїхали на базу відпочинку , а через день вирушили в похід на вершину Косач. Деякий час вона з нами йшла, а потім сказала , що повертається на базу бо зранку вирішила не йти з ночівлею разом з нами в гори .

На наступний день, коли ми поверталися, жіночка зателефонувала Анатолію і повідомила , що вирішила САМА піднятися на вершини Шпіц!!! Без відповідного взуття і потрібного досвіду. Анатолій просив її цього не робити .

Коли ми прийшли на базу , то після 16 00год. вже зв’язку з нею не було .

Потім Анатолій зателефонував знайомому з рятувальної служби, він скинув, після другого дзвінка відповів , сказав , що зайнятий і знаходиться біля вершин Шпиці , що у нього надзвичайний випадок .
Він не здогадувався, що телефонує його приятель саме з цього приводу . Почувши це попросив нас підніматися до них, на допомогу , ми одразу ж вирушили .

Приблизно , це було о 21 00 год. , почали рухатися , близько першої години ночі були на місці . До допомоги долучилися ще рятувальники , які приїхали вчора на відпочинок і знаходилися неподалік , в декількох кілометрах , один з них ще й був парамедиком.

Коли ж прибули на місце то побачили , що Надія з Івано-Франківська фактично вже не рухається .

Рятувальник Василь сказав, що травми , які вона отримала внаслідок падіння зі скелі , на яку по факту не всі професіонали з необхідним обладнанням наважуються піднятися , досить серйозні і , що шанси вижити у неї мінімальні .

Про падіння Надії рятувальників повідомили люди , які побачили як вона зірвалась. Всі інші співпадіння : з іншого міста рятувальники неподалік , які ще й мали необхідний автомобіль Ленд Ровер; ми , які всі гуртом зібралися і якомога швидко на носилках по крутим засніженим і такими небезпечним спускам оперативно на скільки можливо знесли – все це наче говорило про те , що все врешті решт має бути гаразд і вона виживе , але , за декілька хвилин близько 4 20 год. під’їжджаючи до реанімобіля швидкої Надія пішла з життя.

Зрозуміло, що якби набагато раніше можна було це технічно зробити , якби у нас були нормальні дороги, а не лише назви, по яким зміг лише на 1/4 піднятися потужний позашляховик і спускався по ним досить довго , або швидкі гелікоптери , які так потрібні в цьому туристичному регіоні то скоріш за все Надію можна було б врятувати …

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківчанка померла внаслідок важких травм, отриманих під час сходження на карпатську вершину 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X