Оксану Савчук, яку звинувачують у непродуктивному використанні бюджетних коштів, перевели до Департаменту освіти ОДА

10.09.2019, 20:30  |  Автор:   Хромей Зоряна

Як уже повідомляв WestNews, начальницю управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА підозрюють в протизаконних діях та просять відсторонити від роботи.  А 5 вересня перший заступник голови РДА Іван Загірняк видав розпорядження щодо переведення Оксани Савчук до Департаменту освіти ОДА.

Про це повідомили в Управлінні освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА.

Як відомо, недавно на сесії районної ради розглядалось звернення щодо відсторонення Оксани Савчук від роботи та проведення контролю за використанням коштів освітньої субвенції у сумі 4 592 000 гривень.

Ця  резонансна справа триває ще від початку року. Тоді у районі виник залишок коштів освітньої субвенції розміром 4 592 000 гривень.

Те, що ми виявили в освіті на Богородчанщині, – це нахабство, якого світ не бачив. Це обман освітянської спільноти, жителів району. Неадекватна поведінка керівника освіти району Оксани Савчук межує на грані здорового глузду. Адже за такий короткий проміжок часу наробити стільки біди для освіти району, то треба вміти. Це є «вищий пілотаж» корупції і дерибану бюджетних коштів», – не жаліє слів критики голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук.

6 березня на сесії районної ради депутати направили ці гроші на закупівлю необхідної для шкіл району техніки та приладдя. Через деякий час обладнання було закуплено та відправлено у навчальні заклади.

А цього року у липні начальник управління освіти пані Савчук надіслала до районної ради ще один лист з проханням виділити кошти у сумі 3 000 000 грн. Тоді депутати вирішили перевірити, як була освоєна попередня субвенція.

Коли розпочалась перевірка, з’ясувалось, що ціни на приладдя, яке придбала начальник Управління освіти Савчук, значно вищі, ніж на ринку.

Більше того, придбаний товар дуже поганої якості та без жодних гарантій. Їх асортимент вражає, адже поряд з меблями, холодильниками, м’ясорізками, мікроскопами, карнизами, тюлевими виробами тощо, у школи Богородчанського району постачалися також розчинники, вапно і цемент.

З’ясувалось, що цілковита більшість товарів надійшла від підприємця, який зареєстрований на хаті у М. Яцука в селі Сівці-Калуській Калуського району. Він не має жодного найманого працівника, а річний товарообіг у 2017-му році становив всього лише 3 000 грн. Цікаво, що працював цей підприємець тільки з Богородчанським управлінням освіти, і за 5 місяців цього року його прибуток становить 2 893 000 гривень. А все прикривались допороговими закупівлями (до 200 000 гривень).

У підсумку засідання президії та постійної комісії районної ради з питань освіти було вирішено направити результати проведеного моніторингу у райдержадміністрацію для проведення службової перевірки. Оксану Савчук на цей час відсторонили від займаної посади, повідомляє Курс.

Голова облдержадміністрації Денис Шмигаль та директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович  розглянули матеріали про нераціональне використання бюджетних коштів екс-начальником Управління освіти Савчук Оксаною.

Наразі, відкрита кримінальна справа по цьому питанню. Проте, директори навчальних закладів Богородчанщини надали інформацію щодо отримання матеріально-технічного забезпечення. За їхніми словами, для учнів нової української школи закупили дидактичне обладнання не в повній кількості та таке, що навіть не відповідає вимогам НУШ.

До прикладу, алфавітні абетки-мозаїки закупили російською мовою при тому, що в школах району російська не викладається. А українською мовою не придбано жодної абетки.

Також обладнання придбано недостатньо: одне на цілий клас при потребі одне на учня. Більшість обладнання для шкіл передано без будь-якої документації.  Для Порогівської ЗОШ дирекції не надали жодної накладної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Начальницю управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА підозрюють в протизаконних діях та просять відсторонити від роботи

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X