“Окультизм і відьмацтво на “Святі ковалів”: із майбутньої скульптури чарівної вежі приберуть скандальні елементи

В четвер, 4 травня, в Івано-Франківську відбулося засідання спеціальної комісії, яка розглядала питання “окультизму під час фестивалю “Свято ковалів”. Результатом обговорення стала повна відмова від усіх елементів, які представники релігійних організацій повважали “окультними і демонічними”.

Нагадаємо, в неділю, 30 квітня, виник скандал довкола елементів майбутньої ковальської композиції – чарівної 6-метрової вежі з трьома годинниками. Кілька релігійних організацій побачили в елементах ознаки “відьмацтва та окультизму” та звернулися до міського голови Франківська з проханням вплинути на організаторів фестивалю, аби ті замінили деякі елементи, або терміново заборонити встановлення вежі.

Засідання комісії журналісту WestNews прокоментував заступник міського голови з економічних питань Богдан Білик.

“На цій комісії ми домовилися, що цю композицію ми погодимо із громадськістю міста”, – каже пан Білик.

До слова, безпосередньо під час фестивалю куються лише елементи, а сама композиція формується протягом року місцевими ковалями.

“Вони (релігійні організації – ред.) весь час прив’язуються до Наталії Щерби і її книги (фентезі “Часодії”, звідки і звяли образ вежі – ред.). Але ж ковалі з інших країн не знають її і ніколи не бачили. Тематика композиції – час. У голові кожного з ковалів будуть окремі елементи, і коли вони їх викують, то наші ковалі формуватимуть композицію протягом року”, – додав він.

На запитання, чи будуть скандальні елементи присутні на композиції, пан Білик відповів категорично:

“Ні, звичайно, що їх не буде!”.

“Буде єдиний позитив. Їх відкинуть, адже роблять так щороку – з усіх викованих елементів для композиції відбирають максимум 30%”, – зазначив чиновник.

Разом з тим, він запевнив, що фестиваль “Свято ковалів” не прив’язуватимуть до тієї чи іншої релігії.

“Ми, як партнери організаторів фестивалю, наголошували – ми ніколи не підемо на те, щоб прив’язувати фестиваль виключно до однієї релігії”, – каже Богдан Білик.

Авторам ініціативи прив’язати “Свято ковалів” до християнства запропонували провести власний фестиваль ковальства.

“В нас же міжнародний фестиваль. Люди, які приїжджають, сповідують різні віросповідання”, – зазначив Богдан Білик.

По завершенні фестивалю у міській владі планують провести громадські слухання. Викувані елементи виставлять у “Бастіоні” і запросять до обговорення представників релігійних організацій, громадськості та ковалів.

Починаючи з наступного року тематику “Свята ковалів” попередньо виноситимуть на громадські обговорення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Час на нашому боці”: що цікавого готує традиційне “Свято Ковалів”. ВІДЕО

 

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.