Оприлюднено список 32 країн, що підтримали зняття питання Криму в ООН

Учора Білорусь спробувала блокувати розгляд кримського питання на Генасамблеї ООН, таку пропозицію підтримали 32 країни.

Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джепар опублікувала список країн, що підтримали спробу Білорусі заблокувати на Генасамблеї ООН резолюцію по Криму.

Відповідний список Джепар оприлюднила у себе в Facebook.

«Надаю перелік країн, які підтримали спроби Білорусі блокувати розгляд порядку денного. «Список друзів». Від кожного з них можна чекати голосування проти резолюції по Криму», – написала вона.

1. Алжир

2. Ангола

3. Бангладеш

4. Білорусь

5. Болівія

6. Бруней

7. Бурунді

8. Китай

9. Коморські острови

10. Куба

11. КНДР

12. Єгипет

13. Індія

14. Індонезія

15. Іран

16. Кенія

17. Киргизія

18. Лаоська НДР

19. М’янма

20. Нікарагуа

21. Росія

22. Сінгапур

23. Судан

24. Сирія

25. Таджикистан

26. Узбекистан

27. Венесуела

28. В’єтнам

29. Зімбабве

30. Ірак

31. Гамбія

32. Еритрея

Читайте також: У злочинах проти Євромайдану найважче покарати чиновників середніх та вищих ланок. ВІДЕО

15 листопада, близько 23:00 по Києву в третьому комітеті Генасамблеї ООН заплановано голосування за проектом резолюції «Ситуація з правами людини в АРК Крим і Севастополь», ініційованої Україною.

Метою резолюції є захист конституційних прав українців на території окупованого півострова. У резолюції також озвучений заклик до РФ надати міжнародним правозахисникам механізм безперешкодного доступу в Крим для моніторингу ситуації з правами людини.

Раніше Джепар повідомляла, що сьогодні ввечері за кілька годин до голосування Білорусь спробувала блокувати розгляд кримського питання, користуючись процедурою «no action motion». Вона додала, що проти ініціативи Білорусі виступила 101 країна, 37 – утрималися, підтримали таку пропозицію 32 країни, список яких опублікований вище.

Росія окупувала Автономну республіку Крим у 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів з участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуми РФ нелегітимною.

У березні 2014 року Генеральна асамблея ООН підтвердила незаконність сепаратистського референдуму в Криму, що відбувся 16 березня, і закликала не порушувати територіальну цілісність України. За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН, проти проголосували 11 країн. У їх числі – Росія, Вірменія, Білорусь, КНДР, Болівія, Куба, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве, Венесуела.

Нова резолюція з прав людини в окупованому Криму була ініційована Україною у вересні цього року.

Загрузка...

Comments are closed.