WestNews.com.ua

“Особливі умови”: влада наказала готувати для себе VIP-палати

25.03.2020, 22:22  |  Автор:   Менів Андрій

Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації розіслав медичним закладам міста наказ про особливі умови лікування «особливих пацієнтів».

Наказ відсутній на офіційному сайті мерії, але його копія є у розпорядженні журналістів Bihus.Info, пише ГЛАВКОМ.

Зазначається, що серед головних вимог до медзакладів – окремі, ізольовані від інших приміщень, палати площею не менше 13 квадратних метрів з затіненими вікнами.

«Палати повинні мати зручні комунікації з операційним блоком, діагностичним та іншими відділеннями», – йдеться у повідомленні.

Також у лікарнях має бути передбачена наявність окремого резерву лікарських засобів та розгортання знову таки окремих сестринських цілодобових постів.

Ще закладам наказали зарезервувати окремі операційні і забезпечити їх необхідними ліками, медичними засобами та обладнанням.

Спеціальні вимоги Департамент прописав і до професійного складу бригад медичної допомоги для VIP-пацієнтів. «В них має бути по чотири людини – лікар, двоє фельдшерів і водій. Всі вони повинні мати досвід роботи в закладах екстреної медичної допомоги не менше 5 років. Якщо таких не знайдеться, то бригади повинні формуватися з «найбільш кваліфікованих медичних працівників», – йдеться у наказі.

Департамент визначив перелік медзакладів, які повинні будуть приймати таких пацієнтів.

Всього 17 столичних лікарень прийматимуть хворих VIP – пацієнтів. Серед медзакладів Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7 та Київський міський центр дитячої нейрохірургії.

Повний перелік – ТУТ.

Коло людей, які будуть користуватись VIP-режимом в наказі визначено, як «особи, щодо яких здійснюється державна охорона». Державна охорона за законом надається цілому ряду посадових осіб, зокрема – президенту, прем’єр-міністру, генпрокурору, голові Конституційного суду, міністру закордонних справ тощо.

Зазначимо, що нерідко президенти персональними розпорядженнями виділяють держохорону і не включеним у визначений законом перелік особам. Відповідно, до «особливих» хворих згідно наказу може потрапити широке коло людей.

Так, наприклад, держохороною користуються колишній голова Служби безпеки та його перший заступник – Василь Грицак і Віталій Маліков, ексочільник Офісу президента Андрій Богдан та експрем’єр Арсеній Яценюк. Загалом станом на кінець 2019 року таких осіб було близько двох десятків. Сьогодні цей перелік найвірогідніше суттєво розширився після кадрових змін в Офісі генпрокурора і Кабміні.

Нагадаємо, карантин буде продовжено і запроваджено режим надзвичайної ситуації. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал із медичними закупівлями під час оголошеного карантину COVID19

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X