WestNews.com.ua

Перед інтронізацією Епіфаній вшанував пам’ять радянського дисидента – патріарха Володимира з Прикарпаття

04.02.2019, 9:16  |  Автор:   Власенко Власта

Перед урочистостями своєї інтронізації Епіфаній вшанував пам’ять радянського дисидента, уродженця з Косівщини, – патріарха Володимира, здійснивши богослужіння на його могилі, яка розташована перед входом до собору Святої Софії.

У такий спосіб Предстоятель Православної церкви України Епіфаній проявив повагу до тих, хто присвятив своє життя унезалежненню України та церкви, її автокефалію та отримання Томосу, повідомляє WestNews з посиланням на Еспресо.TV.

Нагадаємо, Блаженніший Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Володимир І (а в миру – Василь Романюк) родом з Галичини. Народився 9 грудня 1925 року в селі Химчин, що сьогодні належить до  Косівського району Прикарпаття.

Брав участь у національно-визвольній боротьбі, через що був засланий у табори.

У 1993 році його обрали Патріархом Київським і всієї Руси-України УПЦ-КП. Помер український богослов в липні 1995 року на 79 році життя після тривалої хвороби.

Патріарха Володимира хотіли поховати у  Софійському соборі, проте духовенство УПЦ Московського Патріархату чинило тоді величезний опір, що призвело до великого побоїща.

Так  спецпризначенці жорстоко били тих, хто прийшов провести Василя Романюка в останню путь.

Цей день закарбувався в пам’яті українців як “чорний вівторок”. Поховали тоді Патріарха біля брами Святої Софії у Києві.

Нагадаємо, інтронізація Предстоятеля Православної церкви України Епіфанія відбулась вчора, 3 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   У Києві офіційно інтронізували голову Православної церкви України. ВІДЕО

04.02.2019, 9:16  |  Автор:   Власенко Власта

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X