Переваги і ризики ОТГ у теорії та на практиці. Звіт круглого столу

Сьогодні, 20 березня, о 14.00 у приміщенні Ратуші з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбувся круглий стіл «Громадського формату» на тему: «Роль інституцій і громадських організації Прикарпаття у процесі децентралізації та регіонального розвитку».

Про подію пише WestNews.

Учасники обговорили пріоритети, напрями, проблеми децентралізаційної реформи і її впровадження на практиці на Прикарпатті. Юрій Стефанчук – виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України в Івано-Франківській області акцентував на кількох важливих здобутках реформи. Зокрема, на тому, що вперше ключові сфери управління – людські ресурси, природні, локальні фінанси – передано безпосередньо в управління на місцях. Він нагадав, що на початок січня 2017 року по Україні вже створено 367 ОТГ, а після виборів 30 квітня буде близько 414 ОТГ. Загалом реформою зараз охоплено близько 5300 населених пунтків по Україні, але сюди практично не входять великі міста. На Франківщині таких пунктів є 99, з них 93 села.

Анатолій Демчук зауважив, що великим проривом реформи є розрив корупційних схем:

“Розумію необхідність розірвання тих вертикальних зв’язків, на яких базується корупція в Україні”.

Пан Анатолій також окреслив ту головну проблему децентралізації, яка полягає людях, що “хотіли законсервувати теперішній стан”. Тобто це ті голови населених пунктів, повноваження яких мали зберегтися до 2020 року, хтось хоче допрацювати до пенсії і так далі. “Це стали не ініціатори децентралізації, а її гальма”, – зазначив Анатолій Демчук. Ще однією кризовою ситуацією виявилася історична ворожнеча між деякими сусідніми пунктами. Це, наприклад, спричинило дестабілізацію в селі Устеріки Верховинського району, в селі Брустури на Косівщині. А також проблемним є акцентування лише на фінансовій стороні – мовляв, громада отримає гроші на розвиток. Проте мало громад реально розуміють, як розпоряджатися ними та, головне, як продукувати власні фінанси.

IMG_0016

Заступник директора департаменту економічного розвитку Володимир Попович звернув увагу на законодавство у сфері децентралізації, зосібна, на ЗУ “Про засади регіональної політики”. Він наголосив на значенні МЕРу (місцевого економічного розвитку) та стратегічного перспективного плану. Пан Володимир нагадав, що тепер отримати фінансування можна лише після написаного вдалого проекту, чим будуть стимулювати конкурентноспроможність ОТГ. Він також акцентував на тому, що саме брак самостійності громад блокує їхній гармонійний поступ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати підтримали вихід села Устеріки із Білоберізької ОТГ

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.