Перші рятувальники прибули вже за 10 хв – очільник ДСНС про обвал коледжу в Коломиї

У вівторок, 16 травня, в Управлінні ДСНС в Івано-Франківській області відбулася прес-конференція про обвал коледжу в Коломиї.

Нагадаємо, у понеділок, 15 травня, обвалилася стіна Коломийського економіко-правового коледжу, пише WestNews. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Начальник управління Володимир Чернецький розказав, що близько 14:00 рятувальникам у м. Коломия надійшло повідомлення про обвал навчального закладу. А вже за 10 хвилин на місці події були перші підрозділи рятувальників.

Факт обрушення одразу підтвердився, перші підрозділи прийняли рішення щодо обстеження приміщення. Спочатку мали переконатися, чи немає потерпілих, чи всі виведені з небезпечної зони. Також треба було попередити можливі подальші руйнування чи вибухи. Перед тим, як приступити до відновлення робіт, провели розвідку приміщень, моніторинг будівельних систем щодо того, чи немає подальшої можливої небезпеки“, – розповів Чернецький.

При отриманні повідомлення рятувальники одразу прийняли рішення залучити весь особовий склад ДСНС в області. Рятувальні підрозділи були напоготові і чекали виклику.

На місце події відправилася комісія на чолі з першим заступником ОДА Марією Савкою і групою фахівців, до якої входили представники архітектури і інспекція архбудконтролю. Станом на 14:44 до ліквідації було залучено 14 одиниць техніки та 39 осіб. Пізніше рятувальники приступили до розбирання завалів, до якого залучили комунальну техніку комунальних служб міста”, – зауважив начальник управління.

За словами Чернецького, навчання із цивільного захисту, тренування, які проводили для учнів навчальних закладів, пішли на користь і показали свій результат.

Тільки тоді, коли почався незрозумілий шум, коли було видно перші обвали, тоді керівництво закладу негайно дало команду про включення тривоги. Спрацювала сирена і всі діяли так, як їх вчили. Саме завдяки цьому ніхто не постраждав. Керівництво коледжу відмінно спрацювало“, – каже Чернецький.

Станом на 6:30 розбирання завалів вдалось завершити, до ліквідації наслідків обвалу залучили 28 одиниць техніки та 248 рятувальників. Наразі навчальний процес у закладі призупинено, поки комісія встановлює причини, які призвели до руйнування, адже зараз точну причину трагедії сказати важко.

Версії вибухів, терактів ми відкидаємо одразу. Газ був відключений ще два тижні тому, тож ніяких хлопків і вибухів не було. Добре, що у той час не було занять, адже зараз саме сесійний час. На момент обвалу у приміщенні було близько 200 людей“, – додає Володимир Чернецький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Коломиї завалилася частина корпусу економіко-правового коледжу. ФОТО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.