WestNews.com.ua

Підсумки оздоровчої кампанії 2018: на Прикарпатті оздоровилось і відпочило 24 526 дітей

04.09.2018, 17:11  |  Автор:   Власенко Власта

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області підбили підсумки проведення оздоровчої кампанії 2018 року на Прикарпатті, пише WestNews.

В цьогорічному оздоровчому сезоні в Івано-Франківській області працювало 158 закладів оздоровлення та відпочинку для дітей. За вказаний період оздоровилось і відпочило 24 526 дітей з нашої області та з інших областей України.

Всього з початку оздоровчої кампанії фахівці районних управлінь Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області взяли участь у проведенні 197 обстежень дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Порушення вимог санітарного законодавства встановлено в кожному п’ятому закладі – 42 ( 21%).

Основними видами порушень були: недотримання правил миття посуду та особистої гігієни працівниками харчоблоку, позитивні знахідки у змивах з чистого посуду та обладнання на харчоблоках оздоровчих та відпочинкових закладів, невідповідність проб питної води з локальних водопроводів по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках.

З початку підготовки та під час оздоровчого сезону провели лабораторні дослідження, а саме:

  • • готових страв на калорійність – 399, з них не відповідали вимогам – 6, що становить 1,5%;
    • бактеріологічне забруднення готових страв – 475, з них не відповідали вимогам 2, що становить 0,4 %;
    • змивів з обладнання, одягу та рук працівників – 2282, не відповідало вимогам – 159, що становить 14,3 %;
    • досліджено проб питної води – на сан-хім. показники – 429, не відповідали вимогам 41 ( 9,5 %); за мікробіологічними показниками досліджено – 437 проб питної води, не відповідали вимогам 40( 9,1 %).
    • досліджено проб води відкритих водойм: на санітарно-хімічні показники та бактеріологічні показники – 4, нестандартних проб не виявлено .

Головним підсумком оздоровчої кампанії є те, що в жодному із зареєстрованих закладів оздоровлення та відпочинку дітей області не було спалахів гострих кишкових захворювань, а всі діти благополучно повернулись додому здоровими.

В той же час в області є випадки, коли власники приватних садиб, вілл, готелів приймають на відпочинок дітей без реєстрацій та погоджень, обстеження робочою групою Координаційної ради облдержадміністрації з питань відпочинку та оздоровлення дітей.

Часто власники таких закладів економлять кошти на проведення підготовчих заходів, якісному харчуванні та питній воді. Як результат в таких закладах в цьому році було зареєстровано три харчових отруєння через грубі порушення санітарного законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року в Івано-Франківській області на лептоспіроз захворіло дев’ять осіб

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X