Поблизу Бурштинської ТЕС виявили перевищення радіації

28.03.2019, 20:15  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні, 28 березня, команда EcoCity вирішила відвідати Бурштинську ТЕС та відмоніторити показники забруднення повітря дрібнодисперсним пилом, розміром 2.5 мікрометра та 10мікрометрів.

Заміри проводились при швидкості вітру 4м/с, повідомляє WestNews.

“Це важливо, тому що при безвітряній погоді концентрація мікропилу зростає. Так от, перші заміри провели під димовим шлейфом від ТЕС у селі Слобідка-Більшівцівська і не виявили перевищення норми в 30мкг/м3 по показнику PM2.5 та перевищення по PM10 . Далі заміри провели під самою ТЕС і також не виявили перевищення по мікропилу. Проте спостерігали короткочасний всплеск радіації до 98 мікрорентген в годину, а далі радіація була в межах норми,” – йдеться на сторінці команди в соцмережі Facebook.

Також відвідали старе шламосховище по дорозі на селище Демешківці і там також не спостерігали перевищень по забрудненості мікропилом. Після цього відвідали нове шламосховище біля самої ТЕС – там також не спостерігалось перевищень. Золосховище було зволожене і на рівні людського росту перевищень не було, проте на самій золі було перевищення по PM10.

“Можна зробити висновок, що золу постійно потрібно зволожувати, бо її може розносити вітром на ближні селища, зокрема Бовшів. Також привернули увагу вагони, на які відгружають золу. Вони не захищенні від розвіювання золи вітром, тому при перевезенні можуть добре напилити,” – йдеться в повідомленні.

До слова, ДТЕК Ахметова продає Україні електроенергію з Бурштинської ТЕС на 50% дорожче, ніж Угорщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витягали більше години: стали відомі подробиці курйозного випадку під час риболовлі на каналі Бурштинської ТЕС. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X