WestNews.com.ua

“Подібні на діаманти”: у палаці Потоцьких презентували книгу про Станіславів. ФОТО

01.10.2020, 19:00  |  Автор:   Хромей Зоряна

Першого жовтня у палаці Потоцьких презентували книгу «Станиславів: віднайдені історії». Над створенням видання про історію Івано-Франківська (Станиславова) три роки працювали Петро Гаврилишин та Роман Чорненький, інформує WestNews.

Хронологічно книга охоплює період від середини XVIIІ до кінця XX ст. У ній висвітлено постаті, аналіз подій та коментарі до них, які відображають наукову позицію авторів. До кожної статті додається список використаних джерел та літератури.
“Я думаю, що ця книга стане науковим посібником. Там є праці відомих прикарпатських науковців. Також є і доробки польських істориків. Ми старалися брати маловідомі сюжети. Які наші історики та краєзнавці ще не писали.
Я вважаю, що знання історії того міста, де ти живеш, є показником європейськості.
Думаю, до кінця року вийде друга книга. Потім ще плануємо і третю. Завданням не було заробити гроші, розповісти про історію”, – розповідає кандидат історичних наук Роман Чорненький.
Книга охоплює 30 статей, надруковано 700 примірників. Інформаційний матеріал автори почерпнули із українських, польських, австрійських та частково радянських джерел. Їх подали у вигляді окремих науково-популярних тематичних статей.
“Ми з Романом однокурсники. Я сказав Романові “у тебе є наукові матеріали, а у мене любов до історії”. І ми разом почали писати статті”, – ділиться директор Наукової бібліотеки та викладач кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин.
“Добре коли таке є. Треба відзначити що вона вигідно виділяється серед багатьох видань. Це не є якісь байки. Це по-справжньому історична книга, широка панорама життя Станіславова”, –  висловлює свою думку письменник Тарас Прохасько.
Модератор презентації також додав:
«Історичні станиславівські оповіді Петра Гаврилишина і Романа Чорненького подібні на діаманти: тільки кілька майстерно доданих граней і чітка кристалічна решітка самородного алмазу ловить усе доступне світло, спрямовуючи його просто у кришталик ока. І мають ту саму природу, що й вітаміни. Не знати, як їхня дрібка покращує якість життя. А вже для чого та якість – їх не обходить».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Кохання в запропонованих обставинах”: Марія Вайно у Франківську презентувала новий роман. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X