WestNews.com.ua

Подорожі з дитиною: міф чи реальність

Оля Новак мама 25.11.2019, 20:13 

З старшою дитиною я перші два роки далі нашого району носа не потикала. Бо це ж тягни коляску, дитячі речі, їсти/пити, іграшки, подушку (вам не привиділось) і улюбленого ведмедя. Зате з другою до двох років ми встигли побувати на морі, в столиці та п’ятьох містах України, зійти на невеличку гору і просто поїхати в гори ще п’ять разів. Здебільшого я їздила без чоловіка, іноді з двома дітьми. В чому мій секрет успіху? Я просто перестала боятися.

Справді, батьки не їздять в подорожі і чекають поки дитина підросте через страх. Одна моя подруга розповідала, що її родичі нікуди не їздять поки дитині не виповниться п’ять років, бо з дитиною це неможливо. До слова, я зовсім ще не багато подорожую, але порівнюючи себе теперішню і себе колишню, я таки маю що сказати. Звичайно, подорожувати з дитиною/дітьми завжди важче, ніж без. Треба враховувати купу факторів, набрати багато здавалось б непотрібних речей та не забути трішки корвалолу/валер’янки/шоколадки чи що там у вас є від нервів і для серця. Батьки бояться, що щось піде не так і ніякого задоволення від подорожі вони не отримають, бояться застудити/запарити дитину і що просто не справляться. Іноді старші родичі тиснуть в стилі: та куди таку маленьку крихітку тащити з собою невідомо куди, а раптом щось станеться. Мушу вас заспокоїти: все завжди йде не так, як ви хочете, але якщо для вас тимчасова ізоляція вдома це мука, то не мучте себе і їдьте, а там якось буде. Принаймні я так себе заспокоюю і це спрацьовує.

Якщо ви їдете самі на пару днів в інше місто, то достатньо взяти трохи одягу, засоби гігієни і перекус. Якщо ж ви їдете з малою дитиною приблизно до трьох років, то треба брати багато одягу: як мінімум два комплекти на кожен день подорожі, бо розлити на себе сік/воду, то як раз плюнути. А ще на всяк випадок захопити теплий одяг, бо раптом похолодає, невеличку гору підгузників, багато їжі (тут у пригоді стануть магазинні пюре, фрукти, печиво, вода і звісно ваше молоко, якщо дитина на грудному вигодовуванні). Щодо іграшок, то звісно треба взяти декілька улюблених і декілька таємних. Наприклад: моя старша певний час ніде не засинала без улюбленої подушки і ведмедя, тому ми їх завжди і всюди брали з собою. Щодо таємних іграшок, то це має бути щось не обов’язково велике чи багато, але нове, так щоб в критичній ситуації змогло вас врятувати. Знову ж історія зі старшою: летіли ми з моря літаком і от вона навідріз відмовилась пристібатись ременями безпеки, що є обов’язковою умовою для дітей після двох років, як і особисте крісло. Такий крик стояв в салоні, поки мені, переляканій, якась добра самаритянка не запхала в руку маленького робота і декілька паличок соломки. Я віддала це донечці і – о, диво – спрацювало, ми з сестрою відходили від криків, а вона далі чемно гралася новими іграшками.

Чорне море

Якщо ж ви подорожуєте Україною, то обирайте залізницю – там більше простору для маневреності вашому чаду. Ще одна порада: беріть купе – так ви мінімізуєте кількість людей, що зустрінуться з вашою дитиною, бо, на жаль, не всі люди дружні до дітей. У мене були два випадки в поїздах, коли мені в дуже грубій формі говорили, що моя дитина заважає тим, що бігає по плацкарті або хникає. Причому одна з заявниць також їхала зі своєю дитиною тільки старшою, але чим вона керувалась, мені не зрозуміти.

Для подорожей з дитиною найкраще згодиться ерго-рюкзак чи слінго-шарф залежно від віку. По-перше: ви звільняєте руки, коли дитина маленька і ще сама не ходить або ходить небагато, а по-друге: дитячі візки це дуже погана ідея, звісно якщо ви не їдете сім’єю і власним автомобілем. Детальніше про ці девайси я писала тут.

Обов’язково захопіть дитячу аптечку з ліками першої необхідності та тими, які потрібні конкретно вашій дитині. Для мене в різні періоди це були: нурофен/парацетамол, антисептики, лейкопластирі, вата, бинт, смекта, хумана для поповнення водно-електролітного балансу на випадок рвоти чи діареї, спеціальні лакмусові папірці для визначення ацетону в сечі, тощо.

Якщо зібрати все докупи, то величенький багаж виходить навіть на одну дитину, але таке життя.

г. Хом’як

Окремо зберіть все те саме, але в сумку-шопер, щоб мати під рукою: вологі серветки, два памперси, трішки їжі та змінний одяг, іграшки.

Для поїздок за кордон без батька дитини обов’язково оформіть згоду того ж батька нотаріально. Для поїздок Україною беріть свідоцтво про народження дитини, його зазвичай вимагають в поїздах, а в готелях ви не платитимете туристичний збір.

Якщо ви досі вагаєтесь і я вас не переконала, спробуйте поїхати на день недалеко від дому в інше місто: і розвієтесь і випробуєте свої сили, а потім поступово збільшуйте відстань і ввійдете в смак. Також можна напроситись до близьких чи перевірених родичів в гості, в яких можна переночувати і підстрахують та допоможуть в разі чого.

Сокільський хребет

Загалом, материнство – це не привід сидіти вдома, якщо вам хочеться подорожувати, просто вийдіть із зони комфорту та зробіть це. Звісно, викликів буде багато, але спогадів та гарних вражень також. Подорожі навіть в ті міста, де  ви вже були, урізноманітнять ваш декрет, і для цього не обов’язково їхати далеко і за кордон – в нас також багато незвіданої краси. І взагалі, спробуйте, інакше не дізнаєтесь підходять вам подорожі з дітьми чи ні. Це не так важко, як здається на перший погляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО РІЗНОМАНІТТЯ ТА НЕПРОХАНІ ПОРАДИ: ЯК ДІТИ ВЧАТЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

25.11.2019, 20:13 

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X