WestNews.com.ua

«Полонинське літо», «Via Carpatia» та інші розваги на Верховині. ФОТО

16.06.2019, 14:31  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, 16 червня, на Верховинщині у селі Верхній Ясенів проходить традиційний гуцульський фестиваль «Полонинське літо» в рамках форуму «Via Carpatia», інформує West News.

Полонина ще не бачила такої кількості гостей. Сьогодні тут зібралися народні обранці, місцеві політики, гості із закордону та жителі Прикарпаття, які приїхали насолодитися красою Карпат.

До слова, «Полонинське літо» проходить тут вже не вперше, а форум «Via Carpatia» з’явився нещодавно. Тож, можна сказати, що таке поєднання цих заходів, це нова дорога для місцевих жителів.

«Ми дуже раді, що фестиваль та форум проводяться саме тут. До нас приїхало дуже багато людей з різних куточків Європи, і ми маємо змогу показати їм своє життя та свою культуру», – розповідають місцеві жителі.

Також зізнаються, що покладають великі надії на цей захід, бо хочуть, щоб їхній регіон процвітав. Фестиваль «Полонинське літо» традиційно відкрився розпалюванням ватри. Це символічний процес для гуцулів, який вони перебрали ще від своїх предків.

«Вважається, коли запалилася полонинська ватра – люди вийшли на полонину. Зараз ми стараємося підтримувати цю традицію», – розповідає один із гостей фестивалю – Іван Кознюк.

Зазначимо, що сьогодні на фестивалі було встановлено новий рекорд України. Саме тут, одночасно заграло 70 дримбарів. Гра на дримбі найбільш розповсюдження саме у Карпатах. Також, виступала величезна кількість танцювальних колективів зі всієї Європи та вражали гостей, своїми дивовижними виступами.

До слова, окрім танцювальної програми на всіх гостей фестивалю очікують ще два грандіозні концерти. Перший- відбудеться о 20:00. Це концерт-прем’єра симфонічною сюїти-коляди композитора Івана Небесного під назвою «Нова радість стала», яку виконуватиме академічний оркестр «INSO-Львів». Одразу після цього о 21:00, відбудеться концерт-прем’єра симфонічної сюїти народного артиста України, композитора Мирослава Скорика «Бог предвічний» у виконанні академічного оркестру «INSO-Львів». Хочемо також наголосити, що форум триватиме аж до 30 червня. Тож, ще не пізно відвідати мальовничі Карпати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майстер-класи, виставка-ярмарок та гуцульська кухня: Верховина їде підкорювати Івано-Франківська

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X