WestNews.com.ua

Помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. ФОТО

26.05.2020, 22:52  |  Автор:   Порепа Петро

Сьогодні увечері після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Національної спілки письменників Михайло Сидоржевський.

“Хочу навести дві цитати з творчості письменника, які засвідчують його громадянську позицію.
М. Фішбейн: «Якби я жив у той час і був навіть не молодою людиною, я б усе одно пішов до Української повстанської армії. УПА була єдиною армією, яка воювала за незалежність України. До якої армії ще я, український поет, міг піти!»

І ще цитата: «Український поет не повинен ставитися позитивно, чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет».
Вічна пам’ять і Царство Небесне,” – написав він.

Мойсей Фішбейн – український поет та перекладач єврейського походження, лауреат премії імені Василя Стуса, член Українського ПЕН та Національної спілки письменників України. Лицар ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня. Член Українського Центру Міжнародного ПЕН-Клубу та Національної Спілки письменників України.

Перша публікація автора з’явилася в грудні 1970 в літературному часописі «Вітчизна». Вірші до редакції передав український поет Микола Бажан, який помітив і підтримав поета, а також написав передмову до його першої збірки «Ямбове коло».

Працював у Головній редакції Української Радянської Енциклопедії та літературним секретарем Миколи Платоновича Бажана.

1979 року чере відмову від співпраці з КДБ був змушений еміґрувати до Ізраїлю.

Працював кореспондентом українського літературного і загальнополітичного часопису «Сучасність», що видавався українською діаспорою у США та Німеччині, також працював в український та російській редакціях радіостанції «Свобода» кореспондентом, коментатором, редактором.

У 2003 році Мойсей Фішбейн повернувся в Україну.

Мойсей Фішбейн був членом Українського Центру Міжнародного ПЕН-Клубу та Національної Спілки письменників України.

У 2019 році він захворів, і Український Центр ПЕН-Клубу збирав кошти на його лікування — для операції на кордоном та подальшої реабілітації.

Мойсей Фішбейн перекладав з німецької, французької, івриту, їдиш, італійської, іспанської, каталонської, румунської, угорської, грузинської, російської та інших мов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишньому голові міста Калуша Романові Сушку встановлять барельєф

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X