“Потрібно починати готувати по-новому”, – ГО «Мами Прикарпаття» про проект «Нове шкільне харчування»

01.06.2019, 15:51  |  Автор:   Власенко Власта

Тема здорового та безпечного харчування для школярів завжди актуальна. Адже стосується дітей, їх здоров’я та безпеки.

30 травня в Івано-Франківську керівники закладів освіти міста, фізичні особи – підприємці, кухарі активно обговорювали проект «Нове шкільне харчування» та опрацьовували «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах», заснований кулінарним експертом Євгеном Клопотенко.

Про концепцію нового шкільного харчування, про збірник рецептів та здоров’я дітей WestNews розмовляв з Маряною Вершиніною, громадським активістом та керівник ГО «Мами Прикарпаття».

– Як би ви оцінили підсумки наради стосовно організації харчування школярів у закладах загальної середньої освіти?

– Щодо підсумків наради можу сказати, що все було конструктивно. Спілкувались позитивно. У однієї підприємниці, яка надає послугу гарячого харчування у кількох школах нашого міста, навіть був роздрукований, зшитий та опрацьований збірник нових рецептів Євгена Клопотенка. Представниця департаменту освіти і науки підтримала пропозицію ГО «Мами Прикарпаття», щодо впровадження Нового шкільного харчування. Також заявила про свою готовність і, при потребі, сприяння.

– Ваше ставлення до концепції нового шкільного харчування від Євгена Клопотенка?

– Не всі учасники наради були в захваті від того, що прийдеться вчитись, змінюватись, та розвиватись. Це завжди не зручно і не комфортно.

Збірник рецептів уже затверджений МОН та МОЗ. Також є всі необхідні дозвільні документи, щоб їх можна було використовувати. Дехто з присутніх відгукувались сумнівно, я ж переконана, що це круто, мати нові, готові рецепти. Потрібно починати готувати по-новому. Звісно, найкращий, комплексний результат ми отримаємо тоді, коли всі учасники процесу будуть рухатись разом (підприємець, керівництво школи та батьки).

Уже понад 500 шкіл в Україні готують за «Новим шкільним харчуванням», і безліч позитивних відгуків

Сьогодні знов розмовляла з командою Євгена Клопотенка. Вони підтвердили, що і з нашого департаменту освіти з ними теж зв‘язувались, щодо співпраці. Це тішить. Домовились про подальші кроки. Наступного разу комунікуємо 1 липня.

Також я запропонувала школі №1, де навчається мій син, почати підготовчий процес до Нового шкільного харчування. Сподіваюсь, що з 1 вересня, кілька шкіл нашого міста буде готувати за новими рецептами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську “Мами Прикарпаття”перевірили харчування дітей у ЗОШ 19

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X