Потрібно втратити ілюзії, що з’являться діти і щось зміниться в демографічній ситуації, – Кімакович

На Рогатинщині обговорили питання реорганізації мережі навчальних закладів, інформує WestNews.

Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Віктор Кімакович розпочав свій виступ з того, що дане питання болюче і приймати рішення доведеться депутатам районної ради.

«По-перше, нам потрібно втратити ілюзії, що десь з’являться діти і щось зміниться в демографічній ситуації.

По-друге, в зв’язку з децентралізацією влади змінився підхід до фінансування освіти. Даючи повноваження органам місцевого самоврядування, ОТГ в майбутньому, держава розділила утримання освітніх закладів на два великих кошики: органи місцевого самоврядування, які повинні профінансувати утримання освітнього закладу. Міністерство освіти України фінансує виконання освітніх програм.

Держава порахувала, що для даної території на виконання освітніх програм потрібна відповідна кількість ставок і тоді лише виділяється освітня субвенція», – наголосив Віктор Кімакович, та додав, що індивідуальне навчання не входить в освітню субвенцію.

У Рогатинському районі проблема із нестачею коштів на зарплату склалася з двох причин – це демографічна ситуація та індивідуальна форма навчання, яка не пов’язана зі станом здоров’я дітей.

З нового навчального року по Україні запрацює нова система освіти – Нова Українська Школа (НУШ).

У  районі вже є діти, які йтимуть в перший клас, про те є школи де не буде повного класу.  Одна, дві, три дитини на індивідуальній формі навчання в першому класі, не матимуть того середовища, в якому вони повинні навчатися та виховуватися.

Провівши формульний розрахунок, врахувавши щільність сільського населення, площу Рогатинського району, всі надані пропозиції, а також кількість дітей від 0 до 6 років було визначено, що школи, які пропонуються понизити в ступені не мають повної наповнюваності класів на протязі наступних п’ять років.

До слова, аби отримувати фінансування з держбюджету деяким франківським школам доведеться змінити устрій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Івано-Франківська вчителі мітингували проти ліквідації школи. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.