Поза системою: як працюють альтернативні школи у Франківську

24.05.2019, 22:07  |  Автор:   Новак Оля

WestNews побував у одній з таких шкіл і розпитав чим вони відрізняються від звичайної школи.

Школа знаходиться в двоповерховій приватній садибі поблизу Микитинців, зовнішнім виглядом нічим не відрізняючись і тільки табличка підказує, що ми на місці. Нас зустрічають привітні вчителі і направляють до Анни Довженко – операційної директорки центру альтернативної освіти KAIZEN, яка показала власне школу і розповіла про особливості навчання в альтернативній школі.

Все почалось з власниці Оксани Архипчук, в якої двоє діток і вона сама дуже довго думала куди віддавати їх. Але через те, що були певні побажання до школи, до того як діти навчаються і чого не має в наших школах, тому Оксана вирішила створити власну.

“Ми працюємо 1 рік. Наразі в нас 17 дітей, які поділені на дві групи: діти віку першого класу і діти, які готуються до школи”.

Діти-першокласники зареєстровані в іншій школі на екстернаті, ми співпрацюємо зі школою, оскільки знаходимось в процесі ліцензування. Дітей оцінюють згідно вимог нової української школи (НУШ) і видають сертифікати. Всі наші учні успішно здали іспит.

Ми займаємось з дітьми згідно стандартів НУШ, але поєднуємо з американською програмою Common Core Standart. Ми самі створюємо свою програму, бо в нас є дуже великий нахил навчання поза стінами школи, тобто наші діти за партами практично не сидять. За хорошої погоди ми цілий день проводимо на вулиці, а раз на тиждень – по середах обов’язково виїжджаємо десь в ліс. Там діти досліджують, вивчають природу, але і закріплюють знання, наприклад недавно шукали предмети на букву “Щ”, бо діти сказали, що ліс – це щастя.

Також 1-2 рази на місяць діти виїжджають в місто, щоб навчитись практичним навичкам життя, тобто вони ходять в магазин, самі готують на кухні, вивчають рецепт, які продукти їм для цього потрібні, скільки грошей вони витратять і т.д.

У нас білінгвальне навчання, тобто навчання на двох мовах: 50% англійською і 50% українською. Є певні дні, коли дітям викладають предмети тією чи іншою мовою, наприклад, цього року понеділок і п’ятниця – це були “українські” дні, а вівторок і четвер – “англійські”. Також, в нас є іноземний викладач “native speaker”, який не розуміє української. Наші діти  вільно спілкуються англійською.

У нас дуже багато творчості. Навчання музики відбувається через підхід орф-педагогіки, яка фокусується на імпровізації та самовираженні дитини. Додатково вивчаємо мистецтво, драму та займаємось спортом на фізкультурі.  Також розвиваємо дизайн-мислення та вміння творчо вирішувати проблеми через заняття STEAM.

Вчитель готує програму на цілий день, в нас є перерви на обід і перекуси, але уроків, як таких, немає. Наприклад: якщо математика добре пішла, то діти можуть займатись більше, ніж 30 хвилин. Діти вчаться на підлозі, читають книги на вулиці, лазають по деревах. Ми заохочуємо тісний контакт з природою, а саме порпання з землі, садівництво.

Нашою місією є створити навчальне середовище, в якому дитина зможе усвідомити себе частиною глобального світу, матиме простір розвивати свої зацікавлення, вміння постійно вчитись, а також любити природу через перебування у контакті з нею та буде прагнути її зберегти.”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електронні журнали та оцінки в смартфонах: у коломийських школах запровадять інноваційний проект

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X