При НАЗК відбулося перше засідання громадської ради, до якої входить прикарпатський активіст

На першому офіційному засіданні громадській раді при НАЗК принесли чотири проекти рішень, один з яких дозволяв Агенству у певних випадках закривати публічний доступ до реєстру декларацій.

Снимок

Оскільки норма була не чітко виписана, це дає потенційну можливість Агенству зловживати цим правом, закривши публічний доступ до реєстру на невизначений час. Цілком очевидно, що запропонований проект рішення Громадська рада заблокувала і повернула на доопрацювання, передає WestNews.

Ще один проект передбачав відмовити у запиті Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у початку провадження по дослідженню декларації чиновника по якому здійснюються кримінальне провадження. Цей проет також був відправлений на доопрацювання, оскільки на думку членів громадської ради САП надав достатньо доказів і провадження потрібно проводити.

Також громадська рада обговорила можливість розпочати спільно з представниками НАЗК досліджувати декларації чиновників категорії  «А,» які мають надмірні статки, але при цьому працювали переважно на державній службі.  До першої вибірки потрапили декілька мерів, депутатів місцевих рад та парламенту, зокрема Сергій Міщенко. Громадські перевірки деларацій чиновників тільки розпочинаються тому громадяни можуть безпосередньо звертатися до членів громадської ради та повідомляти про чиновників в діях яких є корупційні ризики.

Наступні два тижні, поки тривають організаційні питання та формування Секретаріату Громадської ради, звертатися можна на електронну адресу Центру «Ейдос,» оскільки представник Центру, Віктор Таран, очолив Громадську раду.

Нагадаємо, що до Громадської ради при НАЗК увійшов Прикарпатський активіст Віталій Світлик – координатор Громадського Руху ЧЕСНО. В Громадській раді Віталій працюватиме в комісії яка здійснюватиме моніторинг е-декларацій.

Якщо Ви виявили невідповідність стилю життя чиновника до задекларованих доходів – можете повідомити про це члену Громадської ради при НАЗК Віталію Світлику на електронну скриньку – svitlyk.v.e@gmail.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Івано-франківський активіст увійшов до складу громадської ради при НАЗК

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.