WestNews.com.ua

Прикарпатець заплатить 125 тисяч штрафу за неоформленого працівника

23.10.2020, 15:03  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

В ході проведеного Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області інспекційного відвідування на теренах області у суб’єкта господарювання виявлено порушення вимог законодавства про працю, в частині допуску працівника до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Так, у грудні 2019 року до Управління Держпраці в Івано-Франківській області надійшла заява громадянина, який стверджував, що працював неофіційно на підприємстві яке займається будівництвом житлових споруд в період від лютого до листопада 2019 року від так залишився без страхового стажу за відповідний період, інформують на сайті.

Для належного розгляду питання піднятого у зверненні проведено інспекційне відвідування за результатами якого інспектором праці встановлено що, між адміністрацією суб’єкта господарювання та працівником не укладено трудовий договір та відсутнє повідомлення до органу ДФС про прийняття працівника на роботу.

В зв’язку із виявленим порушенням законодавства про працю відносно шести працівниць, на підставі абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу в 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент виявлення порушення в сумі 125 190 гривень.

Не погодившись із рішенням Управління Держпраці в Івано-Франківській області, приватне підприємство оскаржило постанову про накладення штрафу до суду.

За результатами розгляду даної адміністративної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом відмовлено в задоволені позову приватного підприємства в повному обсязі.

Так, Івано-Франківський окружний адміністративний суд у рішенні наголосив, що відповідачем доведено факт порушення позивачем статті 24 КЗпП України враховуючи пояснення директора підприємства, а також іншу доказову базу наявну в матеріалах адміністративної справи. Також суд при з’ясуванні обставин справи відхилив аргументи позивача, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням процедури винесення постанови, адже докази Управління Держпраці свідчили про зворотнє.

Таким чином, Івано-Франківським окружним адміністративним судом надано належну правову оцінку висновків Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю, а постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про працю підлягає обов’язковому виконанню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківському апеляційному суді шестеро осіб хворі на COVID-19

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X