WestNews.com.ua

Прикарпатські астрономи мають чим похвалитися

11.05.2019, 20:57  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, у міжнародний день астрономії, ми поспілкувались з Борисом Заболотним – керівником Івано-Франківського астрономічного клубу “Юпітер”.

WestNews розпитав про досягнення клубу, що роблять сучасні астрономи і коли розпочалась любов до зірок.

«Івано-Франківський астрономічний клуб «Юпітер» – неприбуткова та незалежна громадська організація, головною метою якої є популяризація науки – астрономії серед широких кіл громадкості, сприяння аматорів астрономії в проведенні астрономічних спостережень з освітньою та науковою метою. Ми спостерігаємо за рухом зірок та планет, за кометами, метеорами і болідами, сонячною активністю, явищами у системах супутників планет, сонячними та місячними затемненнями.
NGC6888 “Півмісяць” в сузір”і Лебідь. Знято: телескоп: SW200/1000. Камера: Canon 1000Da. Гідування: SW130/650/ ASI034. ISO800, експоз.3г 12хв. Автор: Сергій Іванишин Ivano-Frankivsk, Ukraine
Наш клуб діє з 2012 року. За цей час ми співпрацювали  з науковими, громадськими та іншими організаціями, засобами масової інформації, видавництвами. 

Приймали участь у заходах та акціях, як освітніх, так і громадських. Наприклад, тих вихідних  виготовили трембіскоп і організували акцію під назвою“Підзорна трембіта – знайди 10 опришків!” перед будівлею облдержадміністрації у рамках міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”. На створення трембітоскопу пішло два тижні. Насправді це звичайний телескоп, через який можна не тільки те, що на землі роздивитися, а й небо можна оглядати – Місяць, планети, побачити космос. Але того дня ми перевіряли прозорість влади. Автор ідеї – директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимир Гайдар.”

 

Також франківські астрономи-любителі мають і свої досягнення: в серпні минулого року, під час спостереження метеорного потоку Персеїд вдалося зафіксувати падіння боліда. Крім них це явище зафіксували лише наші польські та чеські колеги! єдині з українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Фестиваль родин” в Івано-Франківську: дитячі виступи, арт-терапія та “Savka-band”. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X