WestNews.com.ua

Прикарпатські рятувальники допомогли місцевим жителям впоратися з небажаними “сусідами”

04.07.2020, 8:50  |  Автор:   Назаренко Юлія

Жителі природи часто навідуються до людських осель, а інколи навіть селяться поруч. Звичайно, що небагатьом може прийтися до вподоби таке “сусідство”.  Можна спробувати самим з ними впоратися, або ж попросити про допомогу у людей, які це зроблять краще.

Так, третього липня о 19.21 на вулиці Гаркуші в місті Івано-Франківськ працівники ГРР АРЧ надали допомогу
населенню. А саме знешкодили місця гніздування агресивних комах (шершнів), які знаходилися на зовнішній стороні житлового будинку.

Фото ілюстративне

Спеціально для цього WestNews зібрав поради, що робити якщо поруч поселилися шершні:

  • Перше і головне правило – Відшукавши житло шершнів, ні в якому разі не можна його руйнувати. Агресивні комахи можуть захищати свою домівку навіть при штучному світлі в нічний час доби.
  • Під час атаки або при загибелі шершень виділяє спеціальний тривожний феромон, який швидко повідомить іншим членам сім’ї про небезпеку. Тому категорично не рекомендується вбивати комаху поблизу гнізда.
  • Якщо вас вкусив шершень, то в першу чергу потрібно промити рану. Далі варто прикласти туди щось холодне і прийняти протиалергійний препарат, який є під рукою. Обов’язково зверніться за медичною допомогою. Найстрашнішими є укуси в область обличчя та шиї, оскільки там обов’язково з’явиться набряк, який здатний рости протягом кількох годин, і людина може просто задихнутися.
  • Якщо ви помітили поруч зі своїм будинком гніздо шершнів, то найкращий варіант – це попросити про допомогу спеціалістів.

Також, сьогодні, четвертого липня о 04.30 на вулиці Мазепи в місті Надвірна працівники ДПРЧ-11 допомогли місцевим жителям по вилову кажана, що залетів до квартири на восьмому поверсі житлового будинку. Після того, як тварину зловили, її було відпущено в природне середовище.

Фото ілюстративне

Що робити, якщо до приміщення залетів кажан, інформує WestNews:

  • Найпростіше і найперше – відчинити балкон та вікна, вимкнути світло і зачекати годину – з великою вірогідністю кажани полетять собі геть.
  • Якщо кажан літає, зачекайте поки він сяде на якусь поверхню.  Кажана, який літає, неможливо спіймати у повітрі. Адже можна серйозно йому зашкодити.
  • Спокійно наблизьтесь до кажана та, надівши товсті рукавички, обережно візьміть тварину та посадіть до коробки. Або просто обережно накрийте нею тварину. Потім візьміть картонку та обережно просуньте її між коробкою та поверхнею, на котрій сидить кажан. Після цього спокійно переверніть коробку — кажан опиниться ув’язненим у коробці.
  • Якщо ви знайшли кажана в холодну пору року, то частіше за все випускати його не можна — він не зможе знайти собі сховище та загине. Тваринку треба або передати спеціалістам, або надати їй можливість зимувати далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гадини атакують: на Івано-Франківщині молоду жінку вкусила змія

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X