WestNews.com.ua

Прикарпатський олігарх Бахматюк звинуватив екс-главу НБУ Валерію Гонтареву в непрофесіоналізмі

17.05.2019, 11:20  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Колишні власники збанкрутілих банків Олег Бахматюк і Костянтин Жеваго звинуватили екс-главу НБУ Валерію Гонтареву у непрофесіоналізмі.

Про це вони заявили на конференції Concorde Capital “Game of thrones: final season?” у Києві, пише WestNews з посиланням на Економічну правду. 

“Я впевнений, що історія дасть оцінку голові Нацбанку, яка нанесла більшої шкоди, ніж Путін, економіці нашої держави”, – сказав Бахматюк, колишній власник VAB банку.

“Це можна на цифрах все порахувати”, – запевнив він.

“Чи повинен був закриватися банк “Фінанси і кредит”? Ні, не повинен. У день, коли його закрили, на рахунку було 600 мільйонів гривень”, – зазначив Жеваго.

“Якась віжка незрозуміла під хвіст потрапила Гонтаревій”, – вважає Жеваго.

“Найбільші банки не можуть бути сміттєвими. Це говорить про те, що регулятор недопрацьовує”, – звинуватив він НБУ в непрофесіоналізмі.

“Бахматюк і Жеваго вкрали мільярди гривень рефінансування НБУ, виданого їм задовго до мого приходу в НБУ, вони оскаржили в продажних судах всі свої персональні гарантії, і не повернули жодної копійки грошей в свої збанкрутілі банки. Тому закон був прийнятий ще в 2015 році про кримінальну відповідальність акціонерів”, – відповіла Гонтарєва в телефонному повідомленні, яке зачитали учасникам конференції.

Із оцінкою Бахматюка не погодилися учасники міжнародної панелі конференції Concorde Capital, представники глобальних інвестиційних фондів та міжнародних фінансових організацій.

“Я не погоджуюся зі ставленням Жеваго та Бахматюка до вирішення проблем їх банків”, – зазначив Джон Паттон, старший портфельний менеджер інвестиційного фонду Argentem Creek.

“Ремонт банківської системи, який було проведено в Україні у 2015-2016 роках, – це дуже важливий крок. І він був успішний. І не важливо, що про це думає Жеваго”, – зазначив Паттон.

Коментуючи заяву Олега Бахматюка, Маркус Шнайдер, старший економіст інвестиційного фонду Alliance Bernstein, додав: “Це групи інтересів, які намагаються проштовхнути своє бачення історії. Україні важливо зберегти незалежність НБУ”.

До слова, прикарпатський олігарх Бахматюк поскаржився на шантаж і тиск з боку НАБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Бахматюк: Завдяки старанням НБУ й інших учасників суперечки завод в Івано-Франківській області зупинився

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X