WestNews.com.ua

Прикарпатському письменникові Юрію Андруховичу планують присвоїти звання Почесного громадянина міста

05.03.2020, 15:41  |  Автор:   Хромей Зоряна

13 березня цього року виповнюється 60 років Юрію Андруховичу. Його ім’я знають не тільки в Україні, але й у світі.

З цього приводу міський голова, Руслан Марцінків, дав доручення опрацювати питання вручення відзнаки Почесного громадянина міста.

“Звісно, за згодою Юрія. Адже Франківськ пишається ним!” – написав на своїй сторінці у Фейсбуці мер.

Юрій Андрухович — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Кандидат філологічних наук. Живе і працює в Івано-Франківську.

Юрій Андрухович народився 13 березня 1960 року в Станіславі (нині Івано-Франківськ). Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові (1982) та Вищі літературні курси при Літературному інституті в Москві (1991).

Автор поетичних збірок “Небо і площі” (1985), “Середмістя” (1989), “Екзотичні птахи і рослини” (1991), “Екзотичні птахи і рослини з додатком “Індія”” (1997, 2002) та “Пісні для мертвого півня” (2004).

У центрі прозового доробку – романи “Рекреації” (1992), “Московіада” (1993), “Перверзія” (1996), “Дванадцять обручів” (2003) та “замість роману” “Таємниця” (2007).

У 2011 році світ побачив найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича “Лексикон інтимних міст”.

Твори Андруховича перекладено й видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Словаччині, Швейцарії, Іспанії, Чехії. Окремими публікаціями – у Швеції, Австрії, Болгарії, Хорватії, Білорусії, Литві, Данії.

Серед низки літературних нагород – премія ім. Гердера (Фонд Альфреда Тьопфера, Гамбурґ, Німеччина, 2000), Спеціальна премія миру ім. Еріха-Марії Ремарка (Оснабрюк, Німеччина, 2005), Ляйпцизька книжкова премія до європейського порозуміння (2006) та Літературна премія Центральної Європи “Анґелус” (Вроцлав, Польща, 2006).

Світлина від Руслан Марцінків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підтримав пропозицію щодо присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання Праведника народів світу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X