Прикарпатці їздили у Великобританію заробити гроші, проте потрапили у рабство

Жителі Івано-Франківської та Тернопільської областей їхали за кордон на заробітки. Всім обіцяли легальне працевлаштування, проте насправді людей відправили у трудове рабство.

Про це розповів начальник відділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, майор поліціїАндрій Гаманюк, пише WestNews з посиланням на “Факти”.

rb

Жертвам злочинного угруповання оформляли трудові візи на роботу в Польщі. Це потрібно було для того, щоб ці люди в’їхали на територію Європейського Союзу. З Польщі їх переправляли в Литву. Там члени злочинної групи з числа місцевих жителів різними способами добували справжні паспорти, водійські посвідчення громадян Литви. На кожному з них є фотографії їхніх справжніх власників. Тому розподіляли документи так, щоб той чи інший заробітчанин був схожий на людину на світлині.

Щоб схожість було якомога більшою, використовували грим, перуки, інші подібні хитрощі, додає помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

“Однак далеко не завжди вдавалося підібрати документи з відповідними світлинами. Тоді нелегалів з України переправляли в тайниках, обладнаних в фурах далекобійників. Маршрутів такої доставки було кілька”, – каже Слободян.

Організатори таких ризикованих поїздок обіцяли українцям 4000-7000 фунтів стерлінгів на місяць.  Та працювати треба було дуже важко. Здебільшого, їх влаштовували на низькооплачувану роботу: догляд за домашньою худобою, збір врожаю, миття посуду та машин. Та очікуваних грошей люди все одно не отримували. Їм видавали мало коштів і казали, що решта віднімається за погашення боргу, який відпрацьовували навіть півтори роки.

“Операція з розробки цього нелегального каналу перевезення людей почалася в листопаді минулого року. Жертвами зловмисників стали близько 200 громадян України. На жаль, не всі вони погоджуються співпрацювати зі слідством”, – зауважив Олег Слободян.

1-419-800x445

Затримання зловмисників провела литовська поліція. Вона заарештували трьох своїх співвітчизника і одного громадянина України.

Цьому передували такі події: в Литві при спробі сісти на рейсовий літак, що летів до Великої Британії, співробітники авіакомпанії запідозрили, що з документами двох пасажирів щось не гаразд, їх не пустили на борт. Цими пасажирами були українці. Бандитам довелося відвезти їх до литовського фермера, щоб вони чекали відправки в схованці фури. В орендованих квартирах перебували ще дві групи заробітчан. До Великобританії їм доїхати було так і не судилося — організаторів банди заарештували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стандартна схема: липові працівники банків продовжують обдурювати прикарпатців

Загрузка...

Comments are closed.