WestNews.com.ua

Прикарпатцям повернули майже пів мільйона гривень необґрунтованих нарахувань плати за послуги з поводження із побутовими відходами

11.08.2020, 17:31  |  Автор:   Хромей Зоряна

Держпродспоживслужба Івано-Франківської області забезпечила повернення споживачам 494 478 грн. необґрунтованих нарахувань плати за послуги з поводження з побутовими відходами.

У червні 2020 року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області на підставі звернення здійснили позапланову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з поводження з побутовими відходами, з питань дотримання ним вимог порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін/тарифів.

Під час здійснення позапланового заходу державного нагляду встановлено, що у січні поточного року органом місцевого самоврядування прийнято рішення про встановлення тарифів на послуги з поводження із побутовими відходами, які були введені в дію з 1 березня 2020 року.

При цьому, суб’єктом господарювання не укладено зі споживачами нових договорів на послуги з поводження з побутовими відходами, які б відповідали вимогам типового договору згідно додатку до Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, що суперечить вимогам пункту 3 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким «Договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом».

Крім того за результатами позапланової перевірки встановлено, що виконавчий комітет міської ради не розробив та не затвердив у відповідності до норм чинного законодавства схеми санітарного очищення населеного пункту. Також відсутні затверджені в установленому порядку норми накопичення побутових відходів.

Встановлені позаплановою перевіркою порушення призвели до необґрунтованих нарахувань плати за послуги споживачам на суму 494 478 гривень. За результатами позапланової перевірки суб’єкту господарювання надано припис про усунення порушення шляхом здійснення перерахунку плати за надані послуги споживачам та здійснення розрахунків тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами у відповідності до вимог Порядку формування тарифів з подальшим поданням до органу місцевого самоврядування для їх встановлення.

Крім того припис було надано і до органу місцевого самоврядування про скасування діючого рішення виконавчого комітету. Рішенням виконавчого комітету від 28 липня 2020 року № 143 було скасовано дію рішення виконкому про встановлення тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів, які вступили в дію з 1 березня 2020 року, та зобов’язано підприємство нарахування плати споживачам проводити за тарифами, які діяли до моменту введення нових тарифів.

До керівника суб’єкта господарювання застосовано адміністративну санкцію в розмірі 2550 грн., яка оплачена в повному обсязі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Франківську відкрили першу на західній Україні лабораторію переробки енергії з побутових відходів. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X