Принципове рішення: в Україні завершився воєнний стан

26.12.2018, 14:46  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

26 грудня о 14:00 в 10 областях України перестав діяти режим воєнного стану. Його було запроваджено з 26 листопада у зв’язку з агресією Кремля на Азові.

Про припинення дії воєнного стану під час засідання РНБО оголосив Президент України Петро Порошенко, інформує WestNews.

“Зараз о 14:00 припиняється військовий стан. Це моє принципове рішення. Воно базується на всіх складових поточної ситуації з безпекою в державі”, – зауважив гарант.

За його словами, він ухвалив таке рішення, попри те, що ситуація навколо України не дуже змінилася.

“ОБСЄ підтвердила дані нашої розвідки, що в районі Луганська знайдено підтягнуті туди реактивні системи “Град”. Також збільшено кількість артилерії та не відведено танки, які було зафіксовано на супутникових знімках наших союзників по НАТО. Не зменшено й кількість військової присутності РФ у Азовському морі. На жаль, не відведено і кількість особового складу. Але в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості ЗСУ та інших секторів оборони та безпеки”, – підкреслив гарант.

Водночас не продовження воєнного стану Порошенко пояснює наближенням майбутніх виборів в Україні.

“Хотів би наголосити, що нікуди не поділася і російська загроза. І можливо, я буду з вами відвертий: якби не вибори, ми б попросили Верховну Раду продовжити цей воєнний стан. Чому мною приймається рішення не продовжити воєнний стан? Бо ми маємо дві загрози: з одного боку загрозу прямої воєнної агресії. А з іншої – загрозу наступу на демократичні права і свободи громадян”, – зазначив він.

Водночас, за словами Порошенка, за час воєнного стану оборонні можливості ЗСУ та інших підрозділів сектору оборони “отримали абсолютно інший вимір”. Порошенко доручив силовикам проінформувати про наслідки воєнного стану зокрема про поставки нового і модернізованого озброєння та воєнної техніки все суспільство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні останній день воєнного стану

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X