WestNews.com.ua

Про різноманіття та непрохані поради: як діти вчать толерантності

Оля Новак мама 18.11.2019, 17:30 

Коли ми не маємо дітей, ми точно знаємо, як правильно їх виховувати. Коли ми стаємо батьками однієї дитини, ми думаємо, що знаємо, як їх виховувати з невеликими уточненнями. Коли у нас з’являється двоє дітей і більше, ми розуміємо, що нічого не знаємо і що всі люди, які з’являються на цей світ, доволі різні. Тому, не даємо порад.

Зізнаюся, я не одразу прийшла до такого. Мені пощастило з першою дитиною: вона сама засинала (глянула на неї – не спить, глянула вдруге – о, вже заснула), рідко плакала, йшла до всіх на руки і я взагалі до трьох її місяців думала: «А чого на дітей всі наговорюють? Нормальні ж діти». І хоч моя старша донька була дуже активна і я не скажу, що було так легко, але її істерики можна перерахувати на одній руці. З нею зазвичай легко домовитись, ми справді ходили в магазин «тільки подивитися» або «тільки купити щось одне»; і вся побутова хімія, ножі, розетки і шафки були на тих самих місцях і без обмежувачів, як до появи дитини – я просто пояснювала чому так не можна і все. А ще до трьох років вона знала фігури і рахувала на трьох мовах, розважала гостей віршами і піснями. В садку її хвалили, мої друзі її обожнюють, а зараз  вона найшвидше в класі читає. Легко бути мамою такої дитини, можна приписати собі всі заслуги і «одягтись у біле пальто».

Що таке “біле пальто”? Це сленговий вираз, що означає дивитися на якості чи вчинки інших людей зверхньо, підкреслюючи як вони негарно (нерозумно, непристойно, нечесно і т д) чинять, маючи на увазі, що я б так ніколи не зробила.

Бо коли ти не маєш дітей, але в силу професії чи інших мотивів начиталась багато про них, то вважай, що ти нічого не знаєш, ну, або зовсім трохи. Якщо ти маєш одну дитину, то ти ніби бачиш тільки один берег величезного океану і можеш давати поради тільки з цього берега. Зате, коли в тебе двоє і більше дітей, ти живеш з ними кожного дня, вчиш їх і вчишся в них, а ще якими б вредними вони не були, ти не можеш їх залишити і переїхати на іншу квартиру, бо це ж твої діти – ти починаєш усвідомлювати всю різноманітність людської природи і, найголовніше, намагаєшся ужитися з цим і стати терплячішим.

Наприклад: моя старша Олеся як засинала, то спала під будь-який шум і її то зовсім турбувало. Тоді я говорила: «Це просто ми не привчали спати її в тиші». Ага, зараз мені Бог послав Оленку. Я зрозуміла, що всі діти дуже різні і як би ти не намагався їх однаково виховувати, дитина сама коригує будь-які твої спроби. Молодша до певного віку не засинала без мене ніяк: от я її, сплячу, ставила на диван і через 5 хвилин вона просиналась. «Бо ти її так привчила», – казали мені всі дуже «мудрі» порадники і порадниці. «Ага», – коментувала я з іронією, а в думках продовжувала асоціативний ряд з не вельми хорошими словами для них. Тепер, коли молодша засинає зі мною (сама ніколи) а потім я, як ніндзя перелажу, щоб втекти від неї і доробити справи, я “шикаю” на всіх людей, котів і псів, що є в хаті, бо «Оленка ж спить». А ще горщик: старша в цьому віці вже сама подружилась з ним. Я просто в певний момент зняла памперс, вона пару разів пісяла де не треба, я пояснювала, що так не годиться і “вуаля” – ми почали робити це в горщику. Молодша ж відмовляється сідати на нього дотепер, навіть після того, як там пересиділа вже вся сім’я і всі ляльки. Іноді, правда, сідає на секунду, потім встає, бачить, що в горщику сухо, поплює в нього і з гордістю показує мені, що щось та й вона там наробила.

Фото Тарас Теліщак

Зате тепер я даю поради тільки, якщо питають і наголошую, що ви найкраще знаєте свою дитину і всі діти дуже різні. Прошу і вас не давати непроханих порад чи оцінок, бо ви не знаєте ні саму дитину, ні ситуацію в сім’ї, а навіть, якщо і знаєте, ви не є батьками цієї дитини. Не критикуйте вголос батьків, здебільшого вони справді стараються для своєї дитини, і не виховуйте чужих дітей, ви не маєте на це жодного права.

Також мені хочеться підтримати і обійняти нас всіх втомлених і розгублених батьків, бо чим менша дитина, тим всі люди навколо краще знають як її одягти, чим годувати, які іграшки купувати і як виховувати. Хочеться сказати, що ви найкращі батьки для конкретно цієї дитини і ви найправильніше годуєте/виховуєте і одягаєте її, бо ви її любите і все робите з любові. І дитина відповідатиме безумовною любов’ю, а ще, можливо, добре прокачає ваші найкращі якості, щоб ви полюбили інших, бо всі люди різні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:ЩО РОБИТИ, КОЛИ ДИТИНА КРИЧИТЬ: ГІД ПО ДИТЯЧИХ ІСТЕРИКАХ

18.11.2019, 17:30 

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X