WestNews.com.ua

Проблеми людей похилого віку: самотність та фінансова нестабільність

01.10.2020, 14:40  |  Автор:   Vinnychuk Nataliia

Сьогодні, першого жовтня, у всьому світі відзначають Міжнародний день людей похилого віку, започаткований Генеральною Асамблею ООН від 14 грудня 1990року. Напередодні журналісти WestNews поспілкувались із людьми поважного віку, які розповіли про головні проблеми, з якими зіштовхуються люди “60+”.

Також через пандемію COVID-19 , чимало людей похилого віку опинилися сам-на-сам зі своїми проблеми, ба навіть більше, багато хто опинився на грані виживання. Життя в місті для літніх людей часто стає важким, як у фінансовому плані, так і в психологічному. Наприклад, 65-літній пенсіонер Іван з Франківська розказує, що на час пандемії покинув місто і поїхав в село.

«Особисто в мене поки що ситуація трохи краща, але в місті було важко, тому прийшлось поїхати в рідне село. Все тепер добре, окрім оцього негативного впливу, який крутиться навколо пандемії. Інколи цей великий інформаційний вплив давить на психіку»,- каже пан Іван.

Також часто люди «золотого віку» страждають від самотності. Сімдесятилітня пані Розалія з Івано-Франківська каже, що їй банально не вистачає спілкування.

«Через COVID-19  стало дуже важко, ніде не підеш,  треба завжди сидіти в хаті. До карантину ми кожного тижня зустрічалися в палаці Потоцьких, але  через карантин не можна. Єдине, що залишилося це гуляти зранку на березі річки»,- каже Розалія.

Іноді люди поважного віку через брак сил самостійно не можуть справитися зі звичайними хатніми обов’язками. Пані Людмила, якій 80 років, каже, що її рятівником став соціальний працівник.

«Я відчуваю себе на всі 17, але все таки допомога потрібна. В плані домашньої роботи мені допомагає соціальний працівник. Я радію навіть тоді, коли він просто приходить до мене. Соціальний працівник – це мій компаньйон, з яким я можу про все поговорити. Людині завжди потрібна компанія, людина без спілкування просто дичіє», – розповідає Людмила.

Люди «золотого віку» – це особлива категорія, яка потребує, як спілкування, так і іншої допомоги. Тому варто допомагати та оберігати старше покоління.

До слова, за даними Міністерства соціальної політики від початку карантину в Україні було виявлено близько 20 тисяч осіб, які потребують допомоги з боку держави.

Цікаві факти про те, який саме вік вважається поважним у різних країнах

За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до категорії людей похилого віку належать особи віком старше 60 років. Таких у світі нині понад 640 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. Варто зазначити, що в останні десятиріччя зарубіжні країни підвищили пенсійний вік. Так, середній пенсійний вік в Австрії, Бельгії, Великобританії, Греції, Іспанії, Канаді, Португалії, Швеції, Швейцарії становить для чоловіків 65 років і для жінок 55-57 років, у Франції — 60 років, у США — 70 років, в Україні для чоловіків 60-62 років і для жінок 60.

Відповідно до вікової класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я: 25-44 років – молодий вік; 44-60 років – середній вік; 60-75 років – похилий вік; 75-90 років – старечий вік; особи які досягли 90 років – довгожителі.

День людей похилого віку є приводом для роздумів про подальшу долю людства, його спадщину та досвід поколінь. В цей день світова спільнота говорить про проведення активних дій щодо захисту інтересів та забезпечення потреб людей похилого віку, турботу про них щодня, а не один раз на рік.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“BIKE ACCENT”: НА ФРАНКІВЩИНІ РЕАЛІЗУЮТЬ ПРОЕКТ РОЗВИТКУ ВЕЛОІНФРАСТРУКТУРИ ПО ВСІЙ ОБЛАСТІ. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X